Головбух

Звітність з акцизного податку

3 березня 2015
22
Середній бал: 0 із 5

Проблем із заповненням нової декларації з акцизного податку аж ніяк не меншає. І у бухгалтерів виникають нові запитання при роботі із цією декларацією. Тож з’ясуємо деякі з них

У відповідь на зміни у Податковому Кодексі України (ПК) щодо оподаткування акцизним податком Мінфін розробив нову форму податкової декларації акцизного податку. Форма декларації акцизного податку, порядок її заповнення та подання затвердив наказ МФУ від 23.01.2015 № 14 (далі — Наказ № 14).

Наказ № 14 набрав чинності з дати його офіційного опублікування — 30.01.2015.

Згідно із пунктом 46.6 ПК нові форми податкових декларацій застосовують починаючи із податкового періоду, наступного за періодом їх офіційного оприлюднення.

Отже, починаючи з 01.03.2015 (за звітний період ― лютий 2015 року), платники акцизного податку подають податкову декларацію за формою, затвердженою Наказом № 14.

За січень 2015 року декларацію з акцизного податку подається за старою формою, затвердженою наказом ДПА від 24.12.2010 № 1030.

Виняток із цього правила становлять платники акцизного податку, зазначені у підпунктах 212.1.11–212.1.14 ПК, які вже за січень 2015 мають право подати звітність з акцизного податку за формою, затвердженою Наказом № 14.

      Чи потрібно подавати декларацію акцизного податку з роздрібного продажу, якщо не проводили діяльність, що підлягає оподаткуванню акцизним податком?

Згідно із пунктом 49.2 ПК платник податків зобов’язаний подавати податкову декларацію за кожний звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування.

Однак згідно із пунктом 4 розділу ІІІ Наказу № 14 платники акцизного податку, діяльність яких ліцензується, мають подавати декларацію з акцизного податку за кожен звітний період незалежно від того, чи провадив такий платник господарську діяльність у цьому періоді.

Отже, за відсутності оподатковуваних акцизним податком операцій суб’єкти господарювання, що мають ліцензії, зобов’язані подавати декларацію з акцизного податку. Тобто інші платники акцизного податку, які здійснюють неліцензійну діяльність (наприклад підприємства, що нараховують акцизний податок виключно з роздрібного продажу підакцизних товарів), можуть не подавати декларації з акцизного податку за податкові періоди, у яких не було реалізації підакцизних товарів.

       Скільки декларацій потрібно подавати у разі, якщо у платника акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів є кілька пунктів продажу у різних адміністративно-територіальних одиницях?

Пункт 2 розділу ІІІ Наказу № 14 передбачає подання декларації акцизного податку у контролюючі органи за місцем реєстрації платника податку. Водночас згідно з підпунктом 212.3.1-1 ПК реєстрація платників акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів здійснюється у контролюючих органах за місцезнаходженням пункту продажу підакцизних товарів.

Платник акцизного податку, який має кілька пунктів продажу у різних адміністративно-територіальних одиницях відповідно до КОАТУУ, зобов’язаний зареєструватися та звітувати в контролюючі органи тих адміністративно-територіальних одиниць, де розташовані пункти продажу підакцизних товарів.

      Які штрафні санкції застосовуються у разі неподання декларації з акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за січень 2015 року?

За загальним правилом, установленим у пункті 120.1 ПК, у разі неподання або несвоєчасного подання декларації накладається штраф у розмірі 170 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Однак, як уже зазначали, платники акцизного податку, визначені у підпунктах 212.1.11–212.1.14 ПК, уже за січень 2015 року звітують за новою формою декларації. До таких платників віднесено й тих платників, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів. А позаяк перший граничний термін подання декларації з акцизного податку за формою, затвердженою Наказом № 14, — 20.03.2015, до цієї дати немає підстав для встановлення відповідальності за неподання декларації платниками, які здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів.

Аналогічне роз’яснення надала ДФС у своєму листі від 23.02.2015 № 6036/7/99-99-19-03-03-17 (див. с.___).

Тобто у разі ненадання декларації з акцизного податку за січень 2015 року за новою формою до 20.03.2015 до суб’єкта господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює продаж підакцизних товарів, штраф не застосовуватимуть.

logo
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Потрібен цей файл?

 Зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
або зайти через соцмережі
Зареєструватися і скачати файл
Найцікавіше — далі!

Дочитайте до кінця, щоб не випустити нюансів, які важливі саме для Вас

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Реєстрація за хвилину!
Зареєструватися і дочитати
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини