Головбух

ПДФО та військовий збір: звітуємо за оновленою формою

 • 18 лютого 2015
 • 17

Мінфін в решті-решт розробив нову форму звітності з податку на доходи фізичних осіб, яка включатиме інформацію і про військовий збір. У бухгалтерів постають питання щодо її заповнення та подання інформації про військовий збір, сплачений у 2014 році

Із 1 квітня 2015 року набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, яким затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) (далі — Податковий розрахунок) і порядок його заповнення та подання (далі — Порядок № 4). Податковий розрахунок за оновленою формою вперше подаватиметься за звітний І квартал 2015 року. Особливості оновленої форми та її заповнення розглянемо далі.

 Цікаве за темою:

Несвоєчасна сплата ПДФО: штрафні санкції та відповідальність

10 лютого 2017 Платники податків інколи допускають порушення та роблять помилки у розрахунку ПДФО, тож давайте дізнаємося чим це загрожує платникові1882


Оподаткування благодійної допомоги

9 лютого 2017 Державна фіскальна служба надала офіційні роз’яснення щодо оподаткування окремих видів доходів громадян, у тому числі щодо оподаткування благодійної допомоги735


ПДФО у 2017 році – основні зміни

3 лютого 2017 Прийняття Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» № 1797 принесло чимало змін до Податкового кодексу, а разом із тим і до розрахунку та правил сплати ПДФО1982

Структура податкового розрахунку

Податковий розрахунок складається з двох розділів:

 • розділ І «Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку»;
 • розділ II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір».

У першому розділі, як і раніше, відображаються суми нарахованих (виплачених) доходів (як оподатковуваних, так і неоподатковуваних) та суми нарахованого (перерахованого) податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Відповідно до пункту 3.6 Порядку № 4 щодо кожної фізичної особи потрібно заповнювати стільки рядків, скільки ознак доходів вона має, з обов’язковим зазначенням податкового номера або серії і номера її паспорта.

У другому розділі зазначають загальну суму доходів у вигляді процентів, виграшів (призів) у лотерею та загальну суму нарахованого і сплаченого в бюджет ПДФО. Також відображається інформація про військовий збір та доходи, з яких його утримано.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! У розділі ІІ Податкового розрахунку не зазначають відомості про фізичних осіб, яким нараховано доходи у вигляді процентів, виграшів (призів) у лотерею.

Особливості відображення військового збору

У другому розділі Податкового розрахунку відображається інформація про військовий збір (у гривнях з копійками). У відповідному рядку розділу II Податкового розрахунку потрібно зазначити:

 • загальні суми нарахованих та виплачених доходів, з яких утримано військовий збір;
 • загальну суму нарахованого та перерахованого в бюджет військового збору.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! У розділі ІІ Податкового розрахунку не зазначають відомості про фізичну особу, якій нараховано доходи, з яких утримується військовий збір.

У другому розділі у разі потреби коригується інформація про військовий збір. Для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у рядку «Військовий збір — виключення****» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію.

Варто зазначити, що коригування проводяться шляхом подання:

 • звітного нового Податкового розрахунку — у разі незакінчення строку подання Податкового розрахунку, який коригується;
 • уточнюючого Податкового розрахунку — якщо сплинув строк подання Податкового розрахунку, який коригується.

Звітний новий та уточнюючий Податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого Податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються (п. 4.4 Порядку № 4).

Наголосимо: коригування інформації щодо оподаткування процентів та виграшів (призів) у лотерею проводяться аналогічно коригуванню інформації про військовий збір.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Не потрібно подавати уточнюючі Податкові розрахунки за ІІІ і IV квартал 2014 року з метою відображення військового збору, утриманого (перерахованого) у 2014 році.

У другому розділі Податкового розрахунку за І квартал 2015 року потрібно відобразити загальні суми доходів, що були нараховані (виплачені), та загальні суми військового збору, утриманого та перерахованого впродовж І кварталу поточного року. Нагадаємо, що з 01.01.2015 об’єкт обкладення військовим збором включає доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України (ПК), і фактично збігається з об’єктом оподаткування ПДФО.

Доповнено ознаки доходів

У зв’язку з новаціями податкової реформи щодо оподаткування доходів ПДФО Довідник ознак доходів фізичних осіб поповнено новими:

 • ознака «184» — суми пенсій (включаючи суму їх індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо їх розмір перевищує 3 розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року, — у частині такого перевищення (підпункт 164.2.19 ПК);
 • ознака «185» — сума грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, з якої утримується податок на доходи фізичних осіб (підпункт 164.2.20 ПК).

Також зазнала змін ознака «166», назва якої з 01.04.2015 буде — сума коштів, отриманих як виграш, приз у лотерею (підпункт 164.2.8 ПК).

Податковий розрахунок за відокремленими підрозділами

Податковий розрахунок подається до контролюючих органів за місцезнаходженням податкового агента (юридичної чи фізичної особи) або відокремлених підрозділів юридичної особи (п. 2.3 Порядку № 4).

Пункт 2.6 Порядку № 4 передбачає: якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, юридична особа за такий підрозділ подає:

 • до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням — Податковий розрахунок у вигляді окремої порції (у ній зазначаються відомості щодо фізичних осіб (працюючих) відокремленого підрозділу);
 • до контролюючого органу за місцезнаходженням відокремленого підрозділу — копію Податкового розрахунку у вигляді окремої порції.

Податковий розрахунок також можна подавати на паперовому носії за умови, якщо кількість рядків у ньому не перевищує десяти (сьогодні таке обмеження становить не більше п’яти рядків).

Строк подання

Податковий розрахунок подається окремо за кожний звітний квартал протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Кінцевий строк подання Податкового розрахунку за І квартал 2015 року збігає 12 травня 2015 року (9 травня — святковий день, тому 11 травня — вихідний).

 Цікаве за темою:

Несвоєчасна сплата ПДФО: штрафні санкції та відповідальність

10 лютого 2017 Платники податків інколи допускають порушення та роблять помилки у розрахунку ПДФО, тож давайте дізнаємося чим це загрожує платникові1882


Оподаткування благодійної допомоги

9 лютого 2017 Державна фіскальна служба надала офіційні роз’яснення щодо оподаткування окремих видів доходів громадян, у тому числі щодо оподаткування благодійної допомоги735


ПДФО у 2017 році – основні зміни

3 лютого 2017 Прийняття Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» № 1797 принесло чимало змін до Податкового кодексу, а разом із тим і до розрахунку та правил сплати ПДФО1982

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл