Головбух

Нові ставки ФОП-єдиноподатникам 3-ї групи з 2015 ― автоматично?

  • 27 січня 2015
  • 21

ФОП-єдиноподатникам 3-ї групи в 2015 році змінили ставки єдиного податку.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VІІІ, який набрав чинності з 01.01.2015, зменшив відсоткові ставки єдиного податку для третьої групи платників єдиного податку.

Зокрема, згідно з пунктом 293.3 Податкового кодексу України (ПК) відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюють у розмірі:

• 2% доходу — у разі сплати ПДВ (замість передбачених раніше 3% або 5%);

• 4% доходу — без сплати ПДВ (замість передбачених раніше 5% або 7%).

Відповідно до пункту 4 підрозділу 8 розділу XX ПК платники єдиного податку третьої–шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 01.01.2015, з 01.01.2015 уважаються платниками єдиного податку третьої групи відповідно до норм глави 1 розділу XIV ПК.

Тобто платники, які перебували на обліку в контролюючих органах до 01.01.2015, як спрощенці 3-ї групи, з початку поточного року автоматично переходять до єдиноподатників 3-ї групи. Тож і перереєстровуватися зазначеним платникам не потрібно. Відомості про їх нові ставки податку, відповідно, також автоматично будуть унесені до реєстру платників єдиного податку.

Дійсні на момент набрання чинності відповідних змін свідоцтва платника єдиного податку та витяги з єдиного реєстру платників єдиного податку підтверджують перебування платника на спрощеній системі оподаткування лише до внесення змін до такого реєстру (до виникнення змін у даних про таких платників податків). Відомості про ставки єдиного податку та зміни щодо них згідно з пунктами 299.7 та 299.8 ПК підлягають обов’язковому внесенню до реєстру платників єдиного податку. Отже, єдиноподатники аж ніяк не зможуть у цьому році застосовувати старі свідоцтва та витяги, де зазначені старі ставки, на підтвердження свого справжнього статусу. Ці свідоцтва/витяги, починаючи з 01.01.2015, уже не є дійсними.

ВРІЗ

Проте ніщо не заважає єдиноподатнику для документального підтвердження свого статусу спрощенця замість свідоцтва, скасованого ще з 01.01.2014, отримати новий витяг з реєстру платників єдиного податку. На відміну від свідоцтва, отримання витягу не є обов’язковим для платників податків, і надається лише за бажанням. Тобто чи обмінювати старі свідоцтво/витяг на новий витяг, вирішувати вже безпосередньо самому платнику.

Зверніть увагу! При першому зверненні єдиноподатника за отриманням витягу із реєстру платників єдиного податку наявні у нього свідоцтво платника єдиного податку, його засвідчені копії підлягають поверненню до органів ДФС.

Витяг із реєстру платників єдиного податку особі за поданим нею запитом до територіального органу ДФС надається безкоштовно. До того ж строк надання витягу з реєстру платників єдиного податку не повинен перевищувати одного робочого дня з дати надходження відповідного запиту (п. 299.9 ПК). І знову ж таки, витяг діятиме до внесення змін до реєстру.

У будь-якому разі вся потрібна інформація про зареєстрованих платників єдиного податку (у т. ч. відомості про ставку та групу платника єдиного податку) акумулюється в Реєстрі платників єдиного податку, відомості з якого ДФС щоденно оприлюднює для безоплатного та вільного доступу, зокрема, на власному офіційному веб-сайті (п. 299.13 ПК). У зв’язку з цим будь-яка заінтересована особа, знаючи лише податковий номер/серію та номер паспорта або найменування/ПІБ платника єдиного податку, може ознайомитися з дійсними на день звернення даними останнього.

ВРІЗ

Зверніть увагу

Платники єдиного податку третьої–шостої груп,

які перебували на обліку в контролюючих органах до 01.01.2015, з 01.01.2015 уважаються платниками єдиного податку третьої групи відповідно до норм глави 1 розділу XIV ПК

 

 Детальніше див. статтю Є. Ракочої «Новий старий єдиний податок» у тижневику «Головбух» № 1/2015, с. 48. (Прим. авт.).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл