Головбух

Програми для обміну податковими накладними

  • 14 січня 2015
  • 287

Обмін електронними податковими накладними хвилює бухгалтерську громадськість уже декілька місяців. З’ясуємо, які програми та сервіси реалізували обмін податковими накладними, порівняємо їхню вартість і можливості

Починаючи з 01.01.2015 усі без винятку податкові накладні мають видаватися контрагентам в електронному вигляді і реєструватися в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Система електронного адміністрування ПДВ працюватиме в тестовому режимі з 1 лютого до 1 липня 2015 року. І в багатьох бухгалтерів виникло запитання: з якої дати потрібно реєструвати всі податкові накладні в обов’язковому порядку — з 1 січня чи 1 лютого 2015 року?

Нова редакція підпункту 198.6 Податкового кодексу України (ПК) зазначає: «Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу». Тобто без такої реєстрації права на податковий кредит у контрагентів не буде.

Сам процес реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) зрозумілий. А ось як бути з обміном електронними накладними?

Для таких цілей з 05.01.2015 фіскальна служба в тестовому режимі запустила новий електронний сервіс. Надіславши запит, платники податків зможуть отримати зареєстровані в ЄРПН податкові накладні в електронному вигляді. Отже, схема роботи має виглядати так:

- видані покупцям податкові накладні реєструєте в ЄРПН;

- на податкові накладні постачальників подаєте запит до ЄРПН, отримуєте відповідь, а також саму податкову накладну. І на цьому крапка.

Але варто звернути увагу на те, що сервіс запущений наразі в тестовому режимі, і його цілодобову працездатність ніхто не гарантує (хоча поки що все працює). Тому й створюються альтернативні сервіси з обміну податковими накладними. Про що ― далі.

 Цікаве за темою:

Несвоєчасна сплата ПДФО: штрафні санкції та відповідальність

10 лютого 2017 Платники податків інколи допускають порушення та роблять помилки у розрахунку ПДФО, тож давайте дізнаємося чим це загрожує платникові1882


Оподаткування благодійної допомоги

9 лютого 2017 Державна фіскальна служба надала офіційні роз’яснення щодо оподаткування окремих видів доходів громадян, у тому числі щодо оподаткування благодійної допомоги735


ПДФО у 2017 році – основні зміни

3 лютого 2017 Прийняття Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» № 1797 принесло чимало змін до Податкового кодексу, а разом із тим і до розрахунку та правил сплати ПДФО1982

Обмін податковими накладними від «ПриватБанку»

Ще з осені минулого року «ПриватБанк» заявляв про можливість обмінюватися електронними податковими накладними з контрагентами через свій сервіс «Бухгалтерія онлайн». Сам сервіс цілком робочий, і консультанти «ПриватБанку» запевняють, що обмін електронними податковими накладними вже працює. Ось тільки обмінюватися електронними накладними, зі слів консультантів, зможуть лише ті контрагенти, у яких відкрито рахунок у «ПриватБанку» і там-таки оформлено ключі електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Хоча це рішення і позиціонується банком як безоплатне, таким його можна назвати вельми умовно. Працювати з ним можуть тільки клієнти банку, і для роботи з сервісом доведеться відкривати рахунок у «ПриватБанку».

Зараз на сайті банку можна побачити список можливостей цього сервісу:

- генерація сертифікатів цифрового підпису;

- створення або завантаження із зовнішніх бухгалтерських програм податкових накладних або звітів;

- поштучне або пакетне підписання цифровим підписом;

- автоматична доставка електронних накладних не лише у фіскальну службу України, а й контрагентам;

- отримання і перегляд податкових накладних, виписаних на вашу адресу;

- швидке створення платежів для поповнення ПДВ-рахунку в казначействі (з 1 січня 2015 року).

«1З: Звіт»

Сервіс від розробників програми «1С» працює з усіма конфігураціями програм фірми «1С». На ринку програмних продуктів сервіс представлений давно, і багато бухгалтерів з ним уже працювали, подаючи електронну звітність і реєструючи податкові накладні в ЄРПН, і працює з усіма ключами ЕЦП.

В останніх оновленнях реалізовано не лише обмін електронними податковими накладними між контрагентами, що працюють у «1С: Звіт», але й між M.E.Doc IS і M.E.Doc-Online. Також додано запит про отримання відомостей з ЄРПН разом з отриманням податкової накладної (J (F) 1300103). Отже, можна отримати будь-яку зареєстровану податкову накладну від будь-якого контрагента, незалежно від того, якою програмою контрагент користується.

Для реєстрації всіх своїх податкових накладних у ЄРПН і обміну податковими накладними з контрагентами використовується модуль «Реєстр первинних документів», який міститься в розділі «Звітність». Працює він таким чином:

1. Ви готуєте податкові накладні (можна обрати одну чи декілька), перевіряєте їх, підписуєте та реєструєте в ЄРПН.

2. Після цього надсилаєте потрібні податкові накладні відповідному контрагентові.

3. Після отримання контрагентом документів вам надійде повідомлення про доставку. Контрагент має можливість або «Підтвердити», або «Відхилити» отримані документи, зазначивши при цьому причину відхилення.

4. Факт підтвердження або відхилення документа відобразиться в протоколі — узгодження документа і результати обробки або час відхилення документа і зазначена причина відхилення.

Також передбачено можливість обмінюватися з контрагентами ще не зареєстрованими податковими накладними за таким самим алгоритмом для узгодження усіх даних у накладній.

Докладно ознайомитися з роботою модуля «Реєстр первинних документів» можна в довідці до програми, а також у стислій інструкції «Обмін первинними документами між контрагентами», перейшовши за посиланням http://1c-sed.com.ua/upload_images/Obmin_PN.pdf.

Наголосимо, що передплатники диска ІТС (інформаційно-технологічний супровід) користуються цим сервісом безоплатно.

Нагадаємо, що передплата на ІТС забезпечує не лише доступ до «1С: Звіт», але й технологічну інформацію та матеріали для користувачів, актуальні типові форми бухгалтерської звітності для програм «1С», нові релізи (у межах тієї самої версії), компонент системи «1С: Підприємство» і багато іншого.

Власники базових конфігурацій можуть оформити купівлю «1С: Звіт» окремо.

iFin

У безоплатній версії iFin доступна можливість імпорту податкових накладних, їх створення і відправки до ЄРПН, а також відправка електронного запиту про наявність податкових накладних у ЄРПН. А ось обмін податковими накладними з контрагентами — вже прерогатива платної версії.

У безоплатній версії кожен контрагент може забрати свою податкову накладну з сервісу iFin, не встановлюючи будь-якого додаткового програмного забезпечення, а просто зареєструвавшись на сайті https://console.ifin.ua. А ось для відправки податкових накладних потрібно придбати передплату.

Працює з ключами таких АЦСК:

- безоплатні ключі АЦСК ДФС;

- АЦСК «MASTERKEY»;

- АЦСК «ІВК»;

- АЦСК «Україна».

M.Е.Doс

У M.E.Doс реєстрація податкових накладних в ЄРПН платна, оскільки пов’язана з купівлею модуля електронного документообігу до програми M.E.Doc IS. А ось для безоплатного обміну податковими накладними між контрагентами, що працюють у різних програмах подання електронної звітності, було розроблено сервіс M.E.Doc-Online.

Підприємства, які купили модуль «Електронний документообіг», можуть здійснювати обмін електронними податковими накладними просто з інтерфейсу стаціонарної програми, не заходячи на сервіс M.E.Doc-Online.

«Соната»

Програма підтримує безоплатну реєстрацію податкових накладних у ЄРПН. Також у ній налагоджено функції обміну електронними податковими накладними, щоправда, автоматичний обмін можливий між користувачами «Сонати» і «Арт-Звіт Плюс». Для обміну досить обмінятися з контрагентом адресами електронної пошти.

Працює «Соната» з ключами таких АЦСК:

- безоплатні ключі АЦСК ДФС;

- АЦСК «MASTERKEY»;

- АЦСК «ІВК»;

- АЦСК «Україна».

З детальною інструкцією щодо обміну електронними податковими накладними в програмі «Соната» можна ознайомитися, перейшовши за посиланням http://sonata.biz.ua/help/pochatkovi_nalashtuvanny.html.

«Арт-Звіт Плюс»

Програма дає змогу реєструвати податкові накладні в ЄРПН, обмінюватися податковими накладними і надсилати запит про отримання відомостей з ЄРПН разом з отриманням ПН. Але у неї немає безоплатної версії. Працює з ключами таких АЦСК:

- АЦСК «MASTERKEY»;

- АЦСК «ІВК»;

- АЦСК ІДД ДФС;

- АЦСК ТОВ «Ключові системи».

Розробники програми передбачили безоплатний сервіс з обміну електронними податковими накладними між контрагентами — «Арт-Звіт Веб» (https://art-zvit.com.ua/web/account/auth). Але для перегляду/надсилання податкових накладних ваш контрагент, що працює в іншій програмі, повинен буде зареєструватися на «Арт-Звіт Веб».

У Таблиці ми систематизували інформацію про доступні зараз сервіси та програми, що дають змогу як реєструвати податкові накладні в ЄРПН, так і обмінюватися податковими накладними з контрагентами.

Програма/сервіс

Умови використання

З якими ключами ЕЦП працює

Як організований обмін податковими накладними

«1З: Звіт»

http://www.1c-sed.com.ua/

Безоплатно для передплатників диска ІТС. Власники базових конфігурацій можуть придбати програму окремо

Ключі будь-якого АЦСК

Програма дає змогу реєструвати ПН в ЄРПН, надсилати ПН контрагентові. Можна отримувати ПН від контрагентів усередині системи, а також від контрагентів, що працюють у M.E.Doc IS і M.E.Doc-Online, надсилати запит про отримання відомостей з ЄРПН

Ifin

http://ifin.net.ua/

Безоплатна реєстрація ПН у ЄРПН. Для обміну ПН потрібно купувати передплату

Безоплатні ключі АЦСК ДФС

АЦСК «MASTERKEY»

АЦСК «ІВК»

АЦСК «Україна»

У безоплатній версії програма дає змогу реєструвати ПН в ЄРПН, надсилати запит про отримання відомостей з ЄРПН. Ще один нюанс: можна побачити надіслані вам ПН від контрагентів, що працюють у платному Ifin

«Соната»

http://sonata.co.ua/

Безоплатно

Безоплатні ключі АЦСК ДФС

АЦСК «MASTERKEY»

АЦСК «ІВК»

АЦСК «Україна»

У безоплатній версії програми реалізовано реєстрацію ПН в ЄРПН. Автоматичний обмін електронними ПН між користувачами «Сонати» і «Арт-Звіт Плюс»

«Арт-Звіт Плюс»

http://art-zvit.com.ua/uk/

Платно

АЦСК «MASTERKEY»

АЦСК «ІВК»

АЦСК ІДД ДФС

АЦСК ТОВ «Ключові системи»

Реєстрація ПН в ЄРПН, створення запиту про реєстрацію ПН в ЄРПН. Обмін ПН через «Арт-Звіт Веб». Через «Арт-Звіт Веб» можна надіслати ПН покупцеві, що працює в інших програмах, або отримати ПН від постачальника, який працює з іншою програмою, після реєстрації цих контрагентів у «Арт-Звіт Веб»

Medoс

http://www.me-doc.com.ua/

Надсилання ПН в ЄРПН — платно. Потрібно купити модуль «Електронний документообіг».

Обмін ПН безоплатний через сервіс «M.E.Doc-Online»

Ключі будь-якого АЦСК України

За допомогою безоплатного сервісу M.E.Doc-Online користувачі, що працюють у різних програмах формування електронної звітності, можуть як приймати ПН, так і надсилати

«ПриватБанк»

Безоплатно для клієнтів банку

Ключі ЕЦП від «ПриватБанку»

ПН можна імпортувати в програму або створювати в системі. Обмін ПН тільки між клієнтами банку. Доступна реєстрація ПН в ЄРПН

Головним недоліком цих програм є їх «замкнутість». Тобто якщо ви працюєте з однією програмою, а ваш покупець з іншою, то обмінюватися податковими накладними безпосередньо через ваші програми ви не зможете (за винятком зв’язок M.E.Doc IS/M.E.Doc-Online — «1С: Звіт»; «Соната» — «Арт-Звіт Плюс»). Для таких випадків і стараються розробники, створюючи сервіси «АртЗвіт Веб» і M.E.Doc-Online.

Яку програму обрати — вирішувати вам.

 

 Докладніше про це див. «Головбух» № 1/2015, с. 32. (Прим. ред.)

 Цікаве за темою:

Несвоєчасна сплата ПДФО: штрафні санкції та відповідальність

10 лютого 2017 Платники податків інколи допускають порушення та роблять помилки у розрахунку ПДФО, тож давайте дізнаємося чим це загрожує платникові1882


Оподаткування благодійної допомоги

9 лютого 2017 Державна фіскальна служба надала офіційні роз’яснення щодо оподаткування окремих видів доходів громадян, у тому числі щодо оподаткування благодійної допомоги735


ПДФО у 2017 році – основні зміни

3 лютого 2017 Прийняття Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» № 1797 принесло чимало змін до Податкового кодексу, а разом із тим і до розрахунку та правил сплати ПДФО1982

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл