Розрахунок днів невикористаної відпустки, якщо працівник пропрацював менше місяця

8791
Як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку працівника, якщо він пропрацював менше місяця і звільнився/його звільнили?

Пропрацювавши з 2 по 6 жовтня 2016 року у загальноосвітньому навчальному закладі, вчитель був звільнений.  У Мінсоцполітики пояснили, як розрахувати кількість календарних днів щорічної основної відпустки, що підлягає компенсації під час звільнення працівника.

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

Щорічні основні відпустки, тривалістю до 56 календарних днів, які затвердив Кабінет Міністрів України згідно частини 6.6 Закону «Про відпустки» (далі - Закон   надаються керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково - педагогічним та науковим працівникам.

Постановою Кабінету Міністрів від 14.04.1997 р. № 346 (далі - Порядок) затверджено порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та  установ освіти, навчальних ( педагогічних ) частин інших установ і закладів, педагогічним, науково - педагогічним та науковим працівникам.

При звільненні  вищеперерахованих працівників, які до моменту звільнення пропрацювали 10 місяців і більше, згідно пункту 6. Порядку, виплачується грошова компенсація за невикористані дні щорічної основної відпустки з розрахунку повної її тривалості.

Норми робочого часу 2018

Особи, які до звільнення пропрацювали менше  як 10 місяців, отримують грошову компенсацію пропорційно  до відпрацьованого ними часу ( з розрахунку тривалості  щорічної основної відпустки за кожний відпрацьований місяць - 5,6; 4,2 і 2,8 календарних дні за тривалість щорічної основної відпустки відповідно 56, 42 і 28 календарних днів ). 

У разі звільнення  працівників, статтею 24 Закону передбачена виплата грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки, та додаткові відпустки, особам, які мають дітей.

Кількість днів щорічної основної відпустки за які виплачується компенсація, якщо педагогічний працівник пропрацював менше одного місяця, розраховується з фактично належній йому тривалості щорічної відпустки.  Тривалість щорічної відпустки визначається пропорційно до відпрацьованого часу.

Розрахунок відпускних 

Не існує загального нормативно - правового акту, який міг би визначити порядок розрахунку кількості днів щорічної відпустки. Тривалість відпусток, відповідно до частини 1 статті 5 Закону, незалежно від графіків та режимів роботи розраховується в календарних днях. Доречно скористатися механізмом нарахування оплати днів відпустки,  закладеним у постанові КМ «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995 р. № 100. Розрахунок днів відпустки прив'язується до календарних днів робочого року.

Розрахунок днів щорічної відпустки пропорційний до відпрацьованого часу

  

Визначаємо кількість днів щорічної основної відпустки, які припадають на один календарний день, без урахування неробочих та святкових днів.

У цілому за рік - 56 календарних днів відпустки. 

56 : (366 - 11 ) = 0.1577 к. д.

Одержаний результат множимо на кількість календарних днів, без урахування неробочих та святкових днів, відпрацьованих особою у робочий період з 2 по 6 жовтня 2016  р. включно.

0.1577 к.д. * 5 к.д. =0.7885 к.д.

На момент звільнення у наведеному прикладі працівник мав право на один календарний день щорічної основної відпустки  (з урахуванням математичних правил заокруглення).

Демодоступ

Мінімальна зарплата 2018

Якщо у розрахунку виходить, наприклад, 0.5 і більше десятих, це число заокруглюється до більшого цілого числа , у нашому випадку - до одного календарного дня. 

Можна застосовувати формулу, де 5.6 - тривалість щорічної основної відпустки за відпрацьовані місяці, для працівників, які пропрацювали менш ніж 10 місяців у календарних днях;

31 - кількість календарних днів у місяці, в  якому працівник звільнився (пропрацював неповний місяць);

5 - кількість календарних днів без урахування неробочих та святкових днів, відпрацьованих працівником у місяці, в якому він звільняється. 5.6 : 31 * 5 =0.7

З  урахуванням математичного заокруглення це дорівнює одному календарному дню.    Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Не піймайтеся на штрафи: коригуйте відпускні правильно
Інвалютні операції: імпорт, експорт товарів, курсові різниці, валютні обмеження
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

Наталія Будніченко, головний редактор порталу «Головбух»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль