Заповнюємо зведені податкові накладні

603
Які особливості заповнення зведеної податкової накладної, що складається на суму перевищення ціни придбання товару над його звичайною ціною?

В житті підприємця трапляються різні події, бреде яких – зміна ціни товару, щодо його звичайної ціни. Коли товар купується за однією ціною, а податкову накладну потрібно складати вже за зміненою. Що робити у такому випадку і як заповнити зведену накладну?

Особливості заповнення зведених накладних

Пункт 201.4 Податкового кодексу України (далі – ПК) повідомляє, що платник податків у разі здійснення постачання товарів чи послуг, коли база оподаткування перевищує фактичну ціну постачання таких товарів чи послуг може скласти не пізніше останнього дня місяця в яком убуло здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням суми податку. Такі податкові накладні розраховуються виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною. Фактичні ціни визначаються окремо по кожній операції з постачання товарів чи послуг.

У пункті 15 Наказу Мінфіну «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» від 31.12.2015 № 1307 (далі – Наказ № 1307) зазначено, що у випадку коли база оподаткування товару чи послуги, що визначається статтями 188 і 189 ПК перевищує фактичну ціну постачання таких товарі та послуг, платник податків має скласти зведену податкову накладну.

Це можливо, якщо база оподаткування товару чи послуги визначається виходячи із ціни придбання таких товарі чи послуг чи їх звичайної ціни.

Загалом, платник податків має скласти дві податкові накладні:

  • На суму розраховану виходячи із фактичної ціни постачання;
  • На суму розраховану виходячи із фактичної ціни придбання чи базової ціни .

Такі податкові накладні можуть бути складені не пізніше останнього дня місяця, в якому було здійснено такі постачання.

У зведеній податковій накладній що складається на суму такого перевищення потрібно зробити відповідну позначку, згідно пункту 8 Наказу № 1307. Покупцю така зведена накладна не надається. У рядках такої податкової накладної, що були відведені для зазначення даних покупця, постачальник зазначає власні дані.

У таких накладних, у графі 2 «Номенклатура товарів/послуг постачальника» окрім самої номенклатури зазначається і перевищення бази оподаткування, що визначається відповідно до статей 188 і 189 ПК, над фактичною ціною постачання.

Заповнюємо зведені податкові накладні У зведених накладних не заповнюються графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 11, відповідно до підпункту 16.9 Наказу № 1307.

Інші графи зведеної податкової накладної заповнюються без особливостей.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль