Головбух

Чи потрібен фізичній особі номер облікової картки платника податків

  • 30 березня 2017
  • 22

Формування реєстру фізичних осіб – платників податку – обов'язок державної фіскальної служби. А от чи потрібно фізичній особі отримувати номер облікової картки платника податків та реєструватися платником податків?

Відповідно до Конституції України – платниками податків мають бути всі громадяни країни. У Податковому кодексі України ці моменти було уточнено, а також прописано механізм реєстрації фізичних осіб як платників податків. Кожній фізичній особі платнику податків присвоюють особистий реєстраційний номер платника податків. Комусь облікова картка і обліковий номер необхідні, а дехто не хоче і не бажає їх отримувати. Що робити у такому випадку і чи зобов’язані всі без винятку ставати на облік як платники податку?

Обов’язковість реєстрації платником податків

Положення про реєстрацію фізичних осіб як платників податків затверджено у пункту 70.1 Податкового кодексу України. Формуванням реєстру фізичних осіб що є платниками податку займається центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

До державного реєстру фізичних осіб, що є платниками податків вноситься інформація про осіб, які є:

Громадянами України;

  • іноземцями чи особами що не мають громадянства але проживають в Україні;
  • іноземцями та особами що не мають громадянства, але сплачують податки відповідно до чинного законодавства адже являються засновниками юридичних осіб, що були створені і діють на території України.
  • однак, існує і інший реєстр фізичних осіб які за своїми релігійними переконаннями не бажають отримувати реєстраційний номер платника податків. Для таких фізичних осіб створено окремий реєстр, в якому вказуються прізвище, ім’я та по батькові, серія і номер паспорта таких осіб.

Платники податків та державний реєстр

Платниками податків є фізичні особи, що можуть бути як резидентами, так і нерезидентами України, юридичні особи чи їх відокремлені підрозділи, що мають об'єкти оподаткування чи проводять діяльність яка є об’єктом оподаткування за законами. На всіх цих осіб,згідно із пунктом 15.1 ПК накладено обов'язок сплати податків та зборів.

Державний реєстр платників податків було створено для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов'язані сплачувати податки та збори у порядку, що визначається ПК. Реєстр створено для контролю за правильністю нарахування, своєчасністю та повнотою сплати податкових зобов'язань.

Враховуючи все вищесказане, фізична особа, що не має обов’язків щодо сплати податків, не отримує доходів які підлягають обов'язковому оподаткуванню і взагалі не підпадає під визначення платника податків може не реєструватися в Реєстрі платників податків і не зобов’язана отримувати особисту облікову картку платника податків чи особистий номер платника податків.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл