Чи потрібен фізичній особі номер облікової картки платника податків

18
Формування реєстру фізичних осіб – платників податку – обов'язок державної фіскальної служби. А от чи потрібно фізичній особі отримувати номер облікової картки платника податків та реєструватися платником податків?

Відповідно до Конституції України – платниками податків мають бути всі громадяни країни. У Податковому кодексі України ці моменти було уточнено, а також прописано механізм реєстрації фізичних осіб як платників податків. Кожній фізичній особі платнику податків присвоюють особистий реєстраційний номер платника податків. Комусь облікова картка і обліковий номер необхідні, а дехто не хоче і не бажає їх отримувати. Що робити у такому випадку і чи зобов’язані всі без винятку ставати на облік як платники податку?

Обов’язковість реєстрації платником податків

Положення про реєстрацію фізичних осіб як платників податків затверджено у пункту 70.1 Податкового кодексу України. Формуванням реєстру фізичних осіб що є платниками податку займається центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

До державного реєстру фізичних осіб, що є платниками податків вноситься інформація про осіб, які є:

Громадянами України;

  • іноземцями чи особами що не мають громадянства але проживають в Україні;
  • іноземцями та особами що не мають громадянства, але сплачують податки відповідно до чинного законодавства адже являються засновниками юридичних осіб, що були створені і діють на території України.
  • однак, існує і інший реєстр фізичних осіб які за своїми релігійними переконаннями не бажають отримувати реєстраційний номер платника податків. Для таких фізичних осіб створено окремий реєстр, в якому вказуються прізвище, ім’я та по батькові, серія і номер паспорта таких осіб.

Платники податків та державний реєстр

Платниками податків є фізичні особи, що можуть бути як резидентами, так і нерезидентами України, юридичні особи чи їх відокремлені підрозділи, що мають об'єкти оподаткування чи проводять діяльність яка є об’єктом оподаткування за законами. На всіх цих осіб,згідно із пунктом 15.1 ПК накладено обов'язок сплати податків та зборів.

Державний реєстр платників податків було створено для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов'язані сплачувати податки та збори у порядку, що визначається ПК. Реєстр створено для контролю за правильністю нарахування, своєчасністю та повнотою сплати податкових зобов'язань.

Враховуючи все вищесказане, фізична особа, що не має обов’язків щодо сплати податків, не отримує доходів які підлягають обов'язковому оподаткуванню і взагалі не підпадає під визначення платника податків може не реєструватися в Реєстрі платників податків і не зобов’язана отримувати особисту облікову картку платника податків чи особистий номер платника податків.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль