Нові форми податкової звітності з ПДВ

1992
За березень 2017 року платники ПДВ мають подавати податкову звітність уже за оновленими формами. Розглянемо, що нового з’явилося у формі ПДВ-звітності і якими змінами у Податковому кодексі України це зумовлено.

Наказом Мінфіну «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» від 23.02.2017 № 276 (далі — Наказ № 276), крім нової форми податкової накладної, затверджено й нові форми податкової звітності з ПДВ.

Зокрема, затверджено:

  • форму податкової декларації з ПДВ (далі — декларація) і дев’ять додатків до неї;
  • форму уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
  • форму розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у т. ч. їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Щодо порядку заповнення і подання ПДВ-звітності Мінфін пішов торованим шляхом: вніс зміни до чинного порядку, затвердженого його ж наказом від 28.01.2016 № 21.

Затвердження нових форм ПДВ-звітності та внесення змін до порядку їх заповнення, насамперед, є наслідком припинення дії «спецрежимної» статті 209 Податкового кодексу України (ПК). Звісно, не залишилися поза увагою й ті зміни до ПК, які набрали чинності з 01.01.2017. Деякі зміни у формах ПДВ-звітності взагалі ніяк не пов’язані зі змінами у законодавстві. Вони є результатом виправлення неточностей, яких припустилися у попередніх формах як власне декларації, так і деяких додатків до неї.

Припинення дії спецрежиму

У зв’язку зі скасуванням дії статті 209 ПК у службових полях декларації відтепер немає жодних позначок про спецрежим оподаткування, що його застосовували до 2017 року сільгосптоваровиробники. Немає тепер і двох «спецрежимних» додатків (ДС9 і ДС10), що існували у 2016 році. Однак через те, що починаючи із 2017 року окремі постачальники сільгосппродукції мають право отримувати бюджетну дотацію, з’явився новий додаток — «Розрахунок податкових зобов’язань за операціями, визначеними в статті 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (ДС9)». У цьому додатку платники ПДВ, які претендують на отримання бюджетної дотації, мають заповнити дві таблиці:

  • таблицю 1, у якій слід визначити позитивну різницю між сумою податкових зобов’язань і сумою податкового кредиту за наслідками діяльності конкретного звітного (податкового) періоду за операціями з постачання сільськогосподарських товарів, визначених статтею 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 № 1877-IV (далі — Закон № 1877);
  • таблицю 2, у якій розраховують питому вагу вартості сільськогосподарських товарів, поставлених протягом дванадцяти послідовних звітних (податкових) періодів у загальному обсязі постачань. Для отримання дотації така питома вага не може бути меншою за 75%.

Читайте повну статтюПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль