Головбух

Джерела для погашення податкового зобов'язання

  • 29 березня 2017
  • 200

Виникнення податкового зобов'язання – складова частина процесу податкового обліку. Сплата податкового зобов'язання може відбуватися декількома шляхами, їх і розглянемо

Підприємство провело певні фінансові операції, щось придбали, щось продали, склали необхідні податкові накладні та декларації, зареєстрували їх і… Настав момент істини, тобто, нарахування та сплати податкового зобов'язання. Власне податкове зобов'язання розраховується платником податків самостійно при заповненні податкової декларації з певних видів податків.

Отже, маємо податкове зобов'язання і його потрібно сплатити у встановлені законодавством терміни. Для сплати податкового зобов'язання можна використовувати кошти підприємства і у такому випадку особливо і нічого розповідати. Потрібно просто взяти необхідну суму і сплатити її.

А тепер розглянемо дещо цікавіші джерела погашення податкового зобов'язання, чи принаймні його часткового зменшення.

Альтернативні джерела погашення податкового зобов'язання

У Податковому кодексі України (далі – ПК), а саме у статті 87 зазначені всі джерела придатні для сплати грошових зобов'язань. Окрім того, щоб сплатити податкове зобов’язання коштами підприємства (за бажанням можна і особистими), податкове зобов'язання може бути погашеним і наступними способами:

  • За рахунок коштів з попереднього погашення податкового зобов'язання, що були сплачені понад норму. У такому випадку, сума надмірно сплачених податкових зобов'язань може бути зарахована до сплати за поточне податкове зобов'язання і без заяви платника податків;
  • За рахунок надмірно сплачених коштів зі сплати інших податкових зобов'язань. Тут податківцям не обійтися без відповідної заяви платника податків. Її необхідно складати з урахуванням умов, визначених у пункті 43.4 ПК;
  • Податкове зобов'язання може бути погашене за допомогою суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість (ПДВ). Для цього потрібно надати відповідну заяву.

А от якщо у платника податків є податковий борг (податкове зобов'язання, за яким відбувається нарахування певних штрафних санкцій), то вищезазначені альтернативні способи погашення податкового зобов'язання використовувати не можна. Втім, податковий борг можна погасити за допомогою коштів, що знаходяться на рахунку платника податків в електронній системі адміністрування ПДВ.

Джерела для погашення податкового зобов'язання Тут також є виключення – таким чином не можна погасити податковий борг, що виник до 01.07.2015 р

Сюрприз від Мінфіну: нова податкова накладна

Джерела для погашення податкового зобов'язання
Наталія Товченикексперт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Спокій бухгалтерам лише сниться. А тим, хто має справу з ПДВ, — й поготів. Ось і жовтень «потішив» подаруночком: оновленими формами податкової накладної та розрахунку коригування. Тож чим вони відрізняються від попередніх і з якої дати їх застосовувати?

Механізм погашення податкового боргу за ПДВ із використанням коштів, що знаходяться на рахунку системи електронного адміністрування ПДВ наступний:

  • Фіскальна служба за місцем розташування платника податків подає заяву центральному виконавчому органу, що реалізує казначейське обслуговування бюджетних коштів;
  • Фіскали мають надати казначейству необхідні дані щодо платника податків, кошти якого необхідно передати до бюджету;
  • Казначейство здійснює перерахунок, податковий борг за ПДВ погашено (якщо вистачає коштів на рахунку)!

Джерела для погашення податкового зобов'язання За такою схемою може бути погашений податковий борг за ПДВ, який не потрапив до державного реєстру, за яким вже здійснюється перерахунок коштів до бюджету.

Згідно абзацу 7 пункту 87.1 ПК, порядок формування та надсилання такого реєстру центральному органу виконавчої влади проводить центральний орган виконавчої влади що забезпечує формування та реалізацію державної фінансової політики.

Інвентаризація: обов’язок чи спосіб зберегти майно підприємства

Джерела для погашення податкового зобов'язання
СЕРДЮК Оленаексперт МСFR Головбух, канд. екон. наук
Бухгалтер, як детектив, перед інвентаризацією шукає помилки в обліку основних засобів і виправляє їх. З нашим фахівцем зробите це швидко та безболісно для фінансів вашої компанії. Поспішіть отримати готові рішення 10-ти проблемних ситуацій щодо роботи з ОЗ: • що і коли інвентаризувати; • як бути, якщо провести інвентаризацію вимагають податківці; • якщо не провести інвентаризацію: які ризики для підприємства і для головбуха; • яка процедура інвентаризації; • як інвентаризувати активи і заборгованість; • як обліковувати лишки і нестачі; • як оцінювати розмір збитків і стягувати матеріальну шкоду; • чи коригувати фінрезультат через нестачі
Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл