Головбух

Нова форма земельної декларації

  • 29 березня 2017
  • 1229

Мінфін оновив форму податкової декларації з плати за землю. Зміни стосуються рядків, за допомогою яких уточнюють раніше задекларовані дані. При цьому внесено й безліч технічних правок, які значно спрощують складання податкової звітності

Детальніше про зміни у новій формі декларації з плати за землю, з перших уст від фахівця ДФС, читайте у статті. Тим паче, що звітувати деяким платникам за новою формою декларації потрібно буде вже в травні за квітень 2017 року.

Удосконалену форму Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі — Декларація) затверджено наказом Мінфіну від 23.01.2017 № 9 (далі — Наказ № 9).

Нова форма земельної декларації Увага: власне форму Декларації затверджено наказом Мінфіну від 16.06.2015 № 560

З одного боку, є значна кількість технічних правок, які не впливають на результат податкового зобов’язання, з іншого — внесено зміни, які унеможливлюють допущення помилок під час складання податкової звітності, що могли призвести до неправильного визначення річної суми податку платником.

Перше подання оновленої форми декларації

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного органу контролю за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями (п. 286.2 Податкового кодексу України; ПК).

Так, платники земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності вже подали звітну податкову декларацію з плати за землю на 2017 рік. Граничний термін її подання (20.02.2017) минув.

Нова форма земельної декларації А оскільки Наказ № 9 набрав чинності 21.03.2017, уперше оновлену форму подаватимемо аж із 01.01.2018.

Однак не забуваймо, що ПК передбачає різні випадки подання податкової звітності з плати за землю впродовж року.

Зокрема, платник плати за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним. Також за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник цієї плати подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

Крім того, ПК передбачає подання платником уточнюючої податкової декларації у випадку, якщо у майбутніх податкових періодах він самостійно виявляє помилки у раніше поданій ним декларації. Такий розрахунок надсилають за формою, чинною на час його подання.

Відповідно, з урахуванням положень пункту 46.6 ПК, платники мають подавати звітну (за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами), місячну звітну (для платників, які її обрали) чи уточнюючу податкову декларацію за новою формою в травні за квітень 2017 року.

Зупинимось на окремих змінах до Декларації (містить загальну частину, три розділи та примітки), на які необхідно звернути увагу платникам під час її заповнення.

Реквізити платника податків

У загальній частині Декларації рядок 3 «Код ЄДРПОУ» та рядок 4 «Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта» об’єднані у один рядок «Податковий номер платника податку або серія та номер паспорта». Це суто косметична правка, якою форму Декларації приведено у відповідність до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588.

Читайте продовження статті

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл