Головбух

Заповнюємо уточнюючий розрахунок до ПДВ декларації

  • 28 березня 2017
  • 4752

Податківці оновили ПДВ декларацію і у платників податків постало питання – як правильно заповнювати уточнюючий розрахунок до ПДВ декларації

2017 рік почався з багатьох змін у Податковому кодексі України, а також законах, що мають пряме відношення до бухгалтерського обліку, сплати податків і т.д. Не оминули зміни і податкову накладну. Перш за все, її зробили зручнішою для платників податків, але разом із цим, нова форма податкової декларації породила чимало питань у платників податків.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Про нові умовні коди УКТ ЗЕД ми вже писали – це одне із тих питань, що не давали спокою платникам податків. І напевно запитань щодо цього буде ще більше, коли податківці опублікують ще один набір «нових» кодів. Але зараз ми розглянемо інше питання, що стосується уточнюючого розрахунку до ПДВ декларації.

Суть запитання – які рядки в уточнюючому розрахунку ПДВ декларації потрібно заповнювати – всі, чи тільки ті, в яких потрібно виправляти помилки, що були допущені у поданій декларації. Це питання озвучили податківцям і ось що вони відповіли.

Уточнюючий розрахунок до нової ПДВ декларації – як заповнювати

Перш за все – якщо платник податків самостійно виявив помилки у податковій декларації (у нашому випадку у ПДВ декларації), він має надати податківцям уточнюючий розрахунок до такої ПДВ декларації. Відповідна норма визначена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (далі – наказ № 21) і зазначена у пункті 1 розділу IV «Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість». Подавати уточнюючий розрахунок необхідно за формою, що була встановлена на дату подання уточнюючого розрахунку.

У наказі № 21, а саме у пункті 2 розділу VІ визначено, що у графі 4 уточнюючого розрахунку необхідно відобразити показники декларації звітного періоду, що виправляється. Якщо до декларації за визначений період вже вносились зміни – у графі 4 необхідно відобразити показники 5 графи останнього уточнюючого розрахунку.

►  Порядок заповнення податкової накладної 2018

У пункті 3 розділу VІ наказу № 21 вказано, що у 5 графі уточнюючого розрахунку необхідно відображати відповідні показники з урахуванням внесених виправлень. У графі 6 необхідно відобразити абсолютне значення суми помилки.

У пункті 5 розділу VІ наказу № 21 вказано, що у разі виправлення значення рядку 21 декларації ПДВ, що у майбутніх звітних періодах не вплинуло на значення рядка 18 чи рядка 20.2, уточнюючий розрахунок необхідно подати за один звітній період, в якому вносяться відповідні зміни. Способи подачі такого уточнюючого звіту зазначено у пункті 50.1 ПК.

Значення графи 6 рядку 21 уточнюючого розрахунку має враховуватись у рядку 16.2 декларації за звітній період, в якому подано такий уточнюючий розрахунок.

►  Виправляємо помилки у податковій накладній та заповнюємо розрахунок коригування

Однак, якщо виправлення значення рядка 21 декларації, що у майбутньому впливатиме на значення рядку 18 чи 20.2, уточнюючий розрахунок має подаватися за кожний звітній період у якому значення рядку 21 декларації впливало на значення рядка 18 чи рядка 20.2.

Пункт 7 розділу VІ наказу № 21 встановлює, що платник податків який самостійно виявив заниження податкових зобов'язань у минулі звітні періоди, має самостійно нарахувати собі штраф і сплатити його. Сума штрафу має відображатися у графі 6 рядку 18.1.

У пункті 8 розділу VІ наказу № 21 зазначено, що у випадку виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації, до якої біло додано уточнюючий розрахунок, повинні бути додані додатки, які містять у собі інформацію щодо уточнених показників.

► Складання та подання місячної податкової декларації з ПДВ

З урахуванням всього вище викладеного – у уточнюючому розрахунку потрібно заповнювати всі рядки декларації, яка уточнюється:

  • В графі 4 відображаються всі показники декларації з урахуванням виправлених помилок;
  • В графі 6 відображається абсолютне значення помилки по всіх в уточнюючому розрахунку рядках. Якщо значення дорівнює «0» – рядок не заповнюється.

Якщо певні рядки в декларації з ПДВ не були заповнені, то в уточнюючому розрахунку їх теж не потрібно заповнювати. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл