Головбух

ДРС надали на погодження оновлений список товарів, для продажу яких обов’язкове застосування РРО

  • 24 березня 2017
  • 424

ДРС надали новий оновлений список технічно-складних товарів, для яких буде обов'язковим застосування РРО. Які зміни було внесено до списку?

Напевно багато підприємців і представників «малого» бізнесу слідкують за ситуацією з затвердженням списку технічно-складних товарів, для яких обов’язкове застосування РРО. Про нюанси введення такого списку для застосування ми писали в попередній статті Для продажу якої техніки буде необхідний РРО.

Пропонуємо переглянути оновлений список, що якраз знаходиться на погодженні у ДРС та проаналізувати зміни, які було до нього внесено.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Зміни списку товарів для обов’язкового застосування РРО і що це значить для підприємців

Перш за все, оновлений список технічно-складних товарів значно скоротився, завдяки спільній роботі ДРС та об’єднань підприємців. Тож тепер ДРС працюють із значно скороченим переліком товарів.

Нова податкова накладна: що чекає на бухгалтера з 1 грудня

ДРС надали на погодження оновлений список товарів, для продажу яких обов’язкове застосування РРО
Нижник Тетяна експерт MCFR Головбух
Не встигли бухгалтери познайомитись із податковою накладною, як Кабмін змінив ознаки, за якими ДФС моніторить і блокує податкові накладні та розрахунки коригування до них. Покроково і з прикладами про те: • які нові реквізити у податковій накладній; • як змінилася таблична частина податкової накладної; • яких новацій зазнав розрахунок коригування; • як тепер оформити зведену податкову накладну або за щоденними підсумками; • як філії складають чи отримують податкові накладні; • які особливості складання податкових накладних неплатнику ПДВ; • як виправляти помилки у податкових накладних

Здебільшого це заслуга об’єднань підприємців, які вважають, що включення до переліку певних, розповсюджених груп товарів є зайвим і негативно відіб’ється на малому бізнесі. Це стосується загалом найбільш розповсюджених та дешевих електротехнічних пристроїв, які мають дуже широке розповсюдження. Як приклад – зарядні пристрої до мобільних телефонів, які було включено до першої версії списку, але виключено із нинішньої.

Подібні товари продаються представниками малого бізнесу, і застосування РРО для продажу таких пристроїв мало б призвести до додаткових затрат з боку підприємців. 

Ознайомитись із оновленим списком:

До того ж, самі податківці визнають, що застосування додаткових фіскальних приладів не є панацеєю у боротьбі із тіньовою економікою. У якості прикладу можна навести продаж алкогольної продукції. Навіть із введенням обов’язкового використання РРО, кількість контрафактної продукції не зменшилась.

Також, завдяки зусиллям об’єднань підприємців, вдалося значно скоротити список суб'єктів господарювання, для яких буде обов'язковим застосування РРО. Якщо раніше до переліку входило понад 300 тисяч суб'єктів господарювання, то тепер лише 50 тисяч.

Бухгалтерська довідка — добра помічниця

ДРС надали на погодження оновлений список товарів, для продажу яких обов’язкове застосування РРО
Тетяна Нижникексперт MCFR Головбух
БУХГАЛТЕРСЬКА ДОВІДКА ДОПОМОЖЕ: 1. Виправити помилки 2. Розрахувати середню зарплату 3.Замінити відсутній документ 4. Отримати податковий кредит

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл