text
Головбух

ДРС надали на погодження оновлений список товарів, для продажу яких обов’язкове застосування РРО

  • 24 березня 2017
  • 423

ДРС надали новий оновлений список технічно-складних товарів, для яких буде обов'язковим застосування РРО. Які зміни було внесено до списку?

Напевно багато підприємців і представників «малого» бізнесу слідкують за ситуацією з затвердженням списку технічно-складних товарів, для яких обов’язкове застосування РРО. Про нюанси введення такого списку для застосування ми писали в попередній статті Для продажу якої техніки буде необхідний РРО.

Пропонуємо переглянути оновлений список, що якраз знаходиться на погодженні у ДРС та проаналізувати зміни, які було до нього внесено.

Зміни списку товарів для обов’язкового застосування РРО і що це значить для підприємців

Перш за все, оновлений список технічно-складних товарів значно скоротився, завдяки спільній роботі ДРС та об’єднань підприємців. Тож тепер ДРС працюють із значно скороченим переліком товарів.

Здебільшого це заслуга об’єднань підприємців, які вважають, що включення до переліку певних, розповсюджених груп товарів є зайвим і негативно відіб’ється на малому бізнесі. Це стосується загалом найбільш розповсюджених та дешевих електротехнічних пристроїв, які мають дуже широке розповсюдження. Як приклад – зарядні пристрої до мобільних телефонів, які було включено до першої версії списку, але виключено із нинішньої.

Подібні товари продаються представниками малого бізнесу, і застосування РРО для продажу таких пристроїв мало б призвести до додаткових затрат з боку підприємців. 

Ознайомитись із оновленим списком:

До того ж, самі податківці визнають, що застосування додаткових фіскальних приладів не є панацеєю у боротьбі із тіньовою економікою. У якості прикладу можна навести продаж алкогольної продукції. Навіть із введенням обов’язкового використання РРО, кількість контрафактної продукції не зменшилась.

Також, завдяки зусиллям об’єднань підприємців, вдалося значно скоротити список суб'єктів господарювання, для яких буде обов'язковим застосування РРО. Якщо раніше до переліку входило понад 300 тисяч суб'єктів господарювання, то тепер лише 50 тисяч.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах