Головбух

Як отримати електронний цифровий підпис і що для цього потрібно

 • 21 березня 2017
 • 691

З кожним роком все більше підприємців та ФОПів переходять на електронне декларування доходів. Це не тільки зручно, а і дозволяє значно зекономити час, однак для електронного декларування потрібен електронний цифровий підпис. Як його отримати?

Податківці постійно закликають платників податків переходити на електронне декларування доходів. Воно і не дивно, адже так, кожен платник податків може заповнити і податки потрібні декларації не виходячи із офісу, чи дому,Є у податкових не збираються величезні черги, і не потрібно чекати, доки кур’єр доставить лист податківцям. Здавалось би, одні зручності і з кожним роком податківці намагаються покращити особистий електронний кабінет платника податків.

Однак, для того щоб скористатися всіма благами електронного особистого кабінету, платникові податків необхідно отримати електронний цифровий підпис. Про те, як його отримати ми і розкажемо у цьому матеріалі.

Де отримати електронний цифровий підпис?

Отримати електронний цифровий підпис доволі просто. Для цього потрібно звернутися в один із акредитованих центрів сертифікації ключів при фіскальній службі, чи в будь якій іншій установі, що має відповідну акредитацію та уповноважена видавати електронні цифрові підписи.

Як отримати електронний цифровий підпис і що для цього потрібно Отримання ключа у одному із спеціалізованих центрів при ДФС буде повністю безкоштовним, а от у акредитованих центрах, що не належать ДФС така послуга буде платною. Втім, тут все залежить від установи.

Також варто сказати, що юридичні особи можуть отримати електронний цифровий підпис лише в АЦСК у межах області, де вони зареєстровані та встали на облік як платники податків. ФОП може отримати електронний цифровий підпис у будь-якій податковій, де надають таку послугу.

Щоб отримати електронний цифровий підпис, необхідно звернутися до відповідного АЦСК, заповнити заяву, надати всі необхідні документи, за необхідності оплатити послугу (якщо отримуєте електронний цифровий підпис не в державному центрі АЦСК).

У цьому матеріалі розглянемо порядок отримання електронного цифрового підпису (ЕЦП) у АЦСК при фіскальній службі.

Документи, що необхідні для отримання електронного цифрового підпису

У всіх випадках для отримання електронного цифрового підпису необхідно заповнити у двох екземплярах відповідну форму заяви, а також мати при собі електронні носії інформації для запису електронного цифрового підпису.

Перелік для ФОП:

 • Заповнена заява у двох примірниках для отримання електронного цифрового підпису;
 • Копія 1 і 6 сторінок паспорта громадянина;
 • Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків із особистим підписом власника на кожній сторінці. Якщо облікової картки платника податків немає, вистачить копії відповідної сторінки паспорта з відміткою про це;
 • Якщо документи подає уповноважена особа – їй потрібно надати нотаріально завірену довіреність, у якій підтвердити надане право виконувати від свого імені дії, пов'язані із отриманням електронного цифрового підпису.

Як отримати електронний цифровий підпис і що для цього потрібно У деяких випадках податківці можуть попросити надати для звірки оригінал паспорта чи РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків).

При собі потрібно мати електронні носії інформації – оптичні диски чи флеш-накопичувачі по одному для кожного ключа. Якщо ключ отримує довірена особа – вона має мати по одному чистому конверту для кожного носія.

Перелік для фізичних осіб

 • Заповнена у двох примірниках заява;
 • Копія 1-2 сторінок паспорта із штампом про реєстрацію місця проживання;
 • Копія РНОКПП;
 • Ну і відповідно – носій інформація для запису ЕЦП.

Якщо ЕЦП отримує підприємець для найманих працівників (наприклад для бухгалтера):

 • Потрібно надати оригінал трудового договору та його копію;
 • Додаток до 2 розділу реєстраційної картки на отримання ЕЦП у двох примірниках.

Перелік документів для юридичних осіб:

 • Юридичні особи мають заповнити спеціальну карту для юридичних осіб у двох примірниках;
 • Якщо ЕЦП отримують більше ніж 2 заявники, потрібно заповнити 2 розділ відповідної реєстраційної заяви у двох примірниках;
 • Потрібно надати для ознайомлення оригінал чи засвідчену копію статуту;
 • Копія протоколу зборів із рішенням про призначення на посаду керівника, якщо ЕЦП необхідний керівнику. Якщо ЕЦП отримує головний бухгалтер чи інший працівник – потрібно надати наказ про прийняття на роботу та копію трудового договору. Всі документи мають бути завірені печаткою керівника чи юридичної особи;
 • Копія паспорта власника ЕЦП. 1-6 сторінки і сторінка із штампом реєстрації. Кожна копія має бути завірена підписом власника. Також знадобиться оригінал паспорту для пред’явлення;
 • Копія РНОКПП, що завірена підписом власника.

Ну а далі як зазвичай – по одному порожньому носію інформації для кожного електронного цифрового підпису й печатки, чисті конверти, якщо ЕЦП отримує довірена особа.

Як отримати електронний цифровий підпис і що для цього потрібно Якщо ЕЦП отримує довірена особа – останній необхідно мати при собі довіреність, завірену печаткою та підписом керівника, заповнені сторінки паспорту з підписом і паспорт отримувача – для ідентифікації особи.

Генерація ключа електронного цифрового підпису

Після оформлення і прийняття всіх документів розпочнеться процес генерації ключа електронного цифрового підпису. Ця процедура займає всього декілька хвилин і на виході ви отримаєте файл із назвою Key-6.dat.

Як отримати електронний цифровий підпис і що для цього потрібно Якщо платник податків надає згоду під час заповнення заяви на отримання електронного цифрового підпису, сертифікат ключа буде опубліковано в електронному вигляді на сайті АЦСК.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл