Особливості застосування касового методу податкового обліку

244
У чому полягає касовий метод податкового обліку та які особливості його застосування? Можливо для певних категорій платників податків він є обов'язковим?

Деякі підприємці чули про касовий метод податкового обліку, деякі ним користуються, а є і такі підприємці, котрі могли дізнатись про нього читаючи цей матеріал. Однак, ніколи не буде зайвим дізнатися щось нове чи пригадати старе, враховуючи те, наскільки часто і швидко змінюють окремі положення Податкового кодексу України.

Касовий метод – метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування коштів на банківський рахунок платника податку, чи дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених ним товарів чи послуг.

Дата виникнення права на податковий кредит визначається за датою списання коштів із відповідного банківського рахунку платника податків чи надання інших видів компенсацій вартості поставлених йому товарів чи послуг.

Наче просто, а відтак, давайте розглянемо деякі важливі нюанси застосування касового методу податкового обліку.

Хто з платників податків має використовувати касовий метод податкового обліку

Податковим кодексом України (далі – ПК) встановлено, що платники податків, що займаються постачанням теплової енергії, чи надають послуги із постачання чи транспортування природного газу, водопостачання, водовідведення мають використовувати касовий метод податкового обліку, відповідно до пункту 187.10 ПК. Найпростішим прикладом таких підприємств є компанії, що займаються постачанням комунальних послуг.

Відповідно до пункту 187.10 ПК, касовий метод податкового обліку такими підприємствами і компаніями здійснюється при наданні послуг фізичним особам, бюджетним установам, особам, що не зареєстровані як платники податку, житлово-експлуатаційним підприємствам та компаніям, ОСББ.

Особливості застосування касового методу податкового обліку Касовий метод податкового обліку застосовується і за операціями з виконання підрядних будівельних робіт.

Він застосовується і при постачанні (у тому числі і за оптового продажу) теплової чи електричної енергії. Касовий метод податкового обліку мають застосовувати і при постачанні вугілля, чи його збагачених товарних позицій.

У таких випадках касовий метод буде поширюватися на операцій, за якими дата виникнення першої події припадає на звітні періоди до 01.07.2019 р. (відповідно до ст. 187 та п. 198.2 ПК).

Відмова від застосування касового методу податкового обліку

Від касового методу податкового обліку можна відмовитись і перейти на загальну систему оподаткування ПДВ. У такому випадку, суму податкових зобов'язань буде збільшено на суму, що була нарахована на вартість товарів чи послуг, які були поставлені платником податків, але не оплаченими коштами чи іншими видами компенсацій на дату переходу такого платника податків до звичайного режиму оподаткування.

Особливості застосування касового методу податкового обліку Платник податків, що подав до ДФС декларацію і заяву у довільній формі про застосування касового методу податкових зобов'язань, має право застосовувати касовий метод аж до кінця поточного року.

Перехід із касового методу податкового обліку до звичайного режиму оподаткування ПДВ здійснюється тільки з початку наступного податкового року. Але, тільки якщо разом із останньою ПДВ накладною платник податків не подасть відповідної заяви про продовження використання касового методу.

Відповідно і податкові зобов'язання буде збільшено на суму, що була нарахована на вартість поставлених товарів чи послуг, які не були оплачені коштами чи іншими видами компенсації. Проте у сума податкового кредиту також буде збільшено за тими ж принципами.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль