Головбух

Особливості застосування касового методу податкового обліку

  • 21 березня 2017
  • 1132

У чому полягає касовий метод податкового обліку та які особливості його застосування? Можливо для певних категорій платників податків він є обов'язковим?

Деякі підприємці чули про касовий метод податкового обліку, деякі ним користуються, а є і такі підприємці, котрі могли дізнатись про нього читаючи цей матеріал. Однак, ніколи не буде зайвим дізнатися щось нове чи пригадати старе, враховуючи те, наскільки часто і швидко змінюють окремі положення Податкового кодексу України.

Касовий метод – метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування коштів на банківський рахунок платника податку, чи дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених ним товарів чи послуг.

Дата виникнення права на податковий кредит визначається за датою списання коштів із відповідного банківського рахунку платника податків чи надання інших видів компенсацій вартості поставлених йому товарів чи послуг.

Наче просто, а відтак, давайте розглянемо деякі важливі нюанси застосування касового методу податкового обліку.

Хто з платників податків має використовувати касовий метод податкового обліку

Податковим кодексом України (далі – ПК) встановлено, що платники податків, що займаються постачанням теплової енергії, чи надають послуги із постачання чи транспортування природного газу, водопостачання, водовідведення мають використовувати касовий метод податкового обліку, відповідно до пункту 187.10 ПК. Найпростішим прикладом таких підприємств є компанії, що займаються постачанням комунальних послуг.

Відповідно до пункту 187.10 ПК, касовий метод податкового обліку такими підприємствами і компаніями здійснюється при наданні послуг фізичним особам, бюджетним установам, особам, що не зареєстровані як платники податку, житлово-експлуатаційним підприємствам та компаніям, ОСББ.

Особливості застосування касового методу податкового обліку Касовий метод податкового обліку застосовується і за операціями з виконання підрядних будівельних робіт.

Він застосовується і при постачанні (у тому числі і за оптового продажу) теплової чи електричної енергії. Касовий метод податкового обліку мають застосовувати і при постачанні вугілля, чи його збагачених товарних позицій.

У таких випадках касовий метод буде поширюватися на операцій, за якими дата виникнення першої події припадає на звітні періоди до 01.07.2019 р. (відповідно до ст. 187 та п. 198.2 ПК).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл