Дотація сільгоспвиробникам – поспішайте подати заяву на оформлення!

308
Замість спецрежиму ПДВ ввели державні бюджетні дотації, проте і з ними не все так гладко, адже на оформлення дотації Мінфін виділив жорсткі строки!

Вже напевне кожен сільгоспвиробник знає про відміну спецрежиму ПДВ і альтернативу, що запропонував уряд у вигляді бюджетних дотацій. Дотації призначаються як сільгоспвиробникам загалом, так і сільгоспвиробникам, які використовують у своїй роботі вітчизняну сільгосптехніку. Для останніх суть дотації полягає у відшкодуванні 20% вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва. Проте і тут не все так гладко.

Однак зараз пропонуємо сфокусуватися на тому, як сільгоспвиробнику отримати бюджетну дотацію і в які строки це необхідно зробити.

Читайте також: Експорт придбаного зерна: від оподаткування ПДВ до бухобліку

Строки та особливості отримання дотації сільгоспвиробникам

Строки та особливості отримання дотації сільгоспвиробниками викладено у Наказі Мінфіну від 23.02.2017 р. № 275, що набрав чинності з 02.03.2017 р. Перш за все, він затверджує форму заяви для реєстрації сільгоспвиробників у Реєстрі отримувачів дотації. Згідно із цим документом, рамки для подання заяви для реєстрації отримувачем сільськогосподарської дотації не просто обмежені, а дуже жорсткі!

Пропонуємо розібрати деякі положення цього наказу, а розпочнемо пунктом, щодо встановлення строків реєстрації отримувачем дотації для сільгоспвиробників. Відповідно до Наказу № 275, у місяці, що передує початку податкового періоду, з якого сільгоспвиробник бажає отримувати дотацію, протягом 5-ти календарних днів після закінчення граничного строку подання місячної звітності з ПДВ. Простіше кажучи: 

Дотація сільгоспвиробникам – поспішайте подати заяву на оформлення! заяву можна подавати щомісяця у проміжку з 21-го по 25-те числа кожного місяця!

Отже, сільгоспвиробники що хочуть отримати дотацію вже у квітні, мають подати заяву починаючи з 21-го березня і до 24-е включно, адже 25-е березня припадає на вихідний, а переносу дати у вихідні чи святкові дні не передбачено. У квітні ситуація з подачею звітів буде ще «кращою», адже на період 21-25 квітня припадає 2 вихідних.

Зі строками розібралися, а тепер перейдемо до інших, не менш важливих та актуальних питань, які можуть виникнути у сільгоспвиробників, що хочуть отримувати бюджетну дотацію.

Нагадаємо, що право отримувати бюджетну дотацію надається сільгоспвиробникам, що є юридичними особами чи ФОПами. Їх основною діяльністю має бути постачання сільгосптоварів. Окрім того, такі сільгоспвиробники мають подати заяву на включення їх до реєстру отримувачів бюджетної дотації.

Заповнюючи заяву на внесення до реєстру, потрібно ставити позначку «Х» саме навпроти слова «Внесення», щоб стати претендентом на внесення до реєстру. Якщо необхідно здійснити перереєстрацію, відповідна позначка ставиться біля слова «Перереєстрація». Заповнюючи заяву потрібно бути уважним, особливо із основними реквізитами, щоб сільгоспвиробника можна було ідентифікувати.

Інше цікаве питання – чи включається березень до місяців, за якими можна отримати дотацію, якщо сільгоспвиробник розраховує отримувати дотацію з квітня? Тут одразу дамо позитивну відповідь – березень є попереднім місяцем, а отже і за нього будуть нараховані кошти державної дотації.

Ще одне важливе питання – чи враховуються відходи, що були отримані при виробництві сільгосппродукції як товари? Відповідно до закону – так, навіть відходи є товарами сільгоспвиробництва.

А що з основними засобами? При розрахунку частки сільгосптоварів, до складу основної діяльності сільгоспвиробника не включаються операції із постачанням основних засобів якщо вони перебували у складі ОЗ не менше 12 послідовних звітних періодів, чи такі операції не були постійними і не підпадають під ознаку окремої підприємницької діяльності.

Окремо скажемо про 5 розділ заяви про внесення до реєстру. Тут необхідно навести перелік дотаційних видів діяльності, але не тільки їх назви і коди згідно із КВЕД, а й відповідні підпункти.

І пам’ятайте, що 

Дотація сільгоспвиробникам – поспішайте подати заяву на оформлення! Після включення до реєстру, сільгоспвиробник повинен кожного місяця складати додаток 9 до декларації ПДВ, і саме за його показниками будуть розподілятися суми дотації сільгоспвиробнику.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією


  Розсилка  © Головбух, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль