Головбух

Проведення камеральних перевірок податкового розрахунку за формою № 1ДФ

 • 20 березня 2017
 • 616

Порядок та особливості проведення камеральний перевірок за формою № 1ДФ. В які строки проводиться така перевірка? Відповіді на всі ці питання ви знайдете у цьому матеріалі!

Перш за все наведемо трошки довідкової інформації для «новеньких», серед платників податків. Податківці час від часу проводять податкові перевірки, що стосуються різних аспектів ведення підприємницької діяльності. Є планові перевірки, які проводяться щороку, є позапланові перевірки – які проводять за певних обставин. А є камеральні перевірки – для яких податківцям не обов'язково відвідувати підприємство, а всі перевірки проводяться дистанційно.

Отже, камеральна перевірка – тип перевірки, коли податківці не відвідують підприємство, а перевіряють лише данні, що наведені у податкових накладних та деклараціях. Загалом перевіряються всі дані, що платник податків направляє до податкової інспекції.

Тобто, камеральна перевірка проходить дистанційно і боятися її зовсім не варто, адже будь яка податкова перевірка потрібна для того, щоб допомогти підприємству виявити і усунути існуючі проблеми, а також попередити їх виникнення.

Особливості проведення камеральних перевірок

Камеральні перевірки проводяться лише протягом 30 календарних днів, із дня що настають за останнім днем граничного строку подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації. Якщо документи надаються пізніше, відповідно і перевірка проводиться у терміни, починаючи із дати їх фактичного подання, відповідно до пункту 76.3 Податкового кодексу України (далі – ПК).

Порядок проведення камеральних перевірок докладно описано у статті 76 ПК.

 • Так, посадові особи контролюючого органу можуть провести камеральну перевірку без обов’язкової згоди керівництва та без оформлення будь-яких дозволів.
 • Податківцям, що проводять камеральну перевірку не потрібно запитувати згоди платників податків, або якось їх попереджати. Податківці взагалі можуть не попереджати платника податків про проведення такої перевірки.
 • Власне перевірці підлягає вся інформація що наведена у податкових звітностях.
 • Як ми вже писали вище – якщо камеральна перевірка стосується лише перевірки даних, зазначених у уточнюючій декларації, то таку перевірку проводять лише протягом 30 календарних днів із дня подачі уточнюючої декларації.

Якщо податкова виявить певні порушення під час проведення камеральної перевірки, то перш за все, посадові особи контролюючого органу мають скласти два акти, та направити їх на реєстрацію, після чого один із актів проведення перевірки направити для підпису платникові податків чи його довіреній особі. У акті буде підтверджено факт проведення перевірки, а також зазначено всі виявлені проблеми та неточності, порушення, які необхідно виправити, а також штрафні санкції, що було накладено за результатами перевірки (якщо останнє необхідно).

Що ж стосується камеральних перевірок податкового розрахунку сум доходу, нарахованого на користь платника податку і сум утриманого податку за формою № 1ДФ, то всі ці нюанси прописані у пункті 3.4 Наказу ДФС від 14.06.2013 № 165.

Так, відповідно до інформації, що наведена у пункті 3.4. Наказу № 165, під час проведення камеральної перевірки інформації, що наведена у формі № 1ДФ, перевіряється наступна інформація:

 • Обов’язковій перевірці підлягають реквізити всі основні реквізити уточнюючої декларації;
 • Перевіряють і відповідність податкового номеру та номері і серії паспорту;
 • Перевірці підлягає інформація про ознаки доходу;
 • Податківці перевіряють і дату прийняття на роботу, та дату звільнення з роботи;
 • Особливу увагу приділяють графі, в яку необхідно вписувати ознаку соціальної пільги.

Ці розділи уточнюючої декларації перевіряють на так звані методичні помилки – помилки у застосуванні податкових ставок, помилки під час запису обов’язкових реквізитів, неправильна форма запису, тощо.

Також податківці обов'язково перевіряють і арифметичні дані:

 • Суми доходу, що вказана у відповідному рядку, а також суми утриманого з фізособи податку;
 • Загальну суму нарахованого доходу та виплаченого доходу, нарахованого податку;
 • Перерахованого податку, оподаткування відсотків виграшів та призів, військового збору.

Це арифметичні помилки. Так, при виявлені помилок, платник податків обов'язково отримає відповідне повідомлення від податківців з описом всіх знайдених помилок і за необхідності – із вказаною сумою штрафних санкцій для обов’язкової сплати.

Проведення камеральних перевірок податкового розрахунку за формою № 1ДФ Камеральна перевірка не може проводитись за документами, із строку подачі яких пройшло більше 30 календарних днів.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл