Оподаткування дивідендів, що нараховує платник єдиного податку фізичним особам

1422
Дивіденди – доходи, що обов’язково мають оподатковуватись. Проте у оподаткуванні дивідендів є багато нюансів, один із таких ми розберемо у цьому матеріалі

Дивіденди – вид пасивних доходу, який виплачується емітентам, які є власниками корпоративних прав. Дивіденди можуть виплачуватись як резидентами, так і нерезидентами, фізичним та юридичним особам. І у кожному випадку є свої певні особливості оподаткування.

У цьому матеріалі ми розглянемо особливості оподаткування дивідендів, які нараховуються платником єдиного податку фізичним особам.

Як оподатковуються дивіденди, що виплачує єдиноподатник?

Для початку зазначимо, що оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПК). Конкретніше – у підпункті 164.2.8 ПК зазначено, до якого загального місячного чи річного оподатковуваного доходу належать пасивні доходи, до яких власне і належать дивіденди.

У ПК є окрема норма, викладена у пункті 170.5 ПК.

Відповідно до підпункту 170.5.1 ПК, податковим агентом для платника податку, якому нараховують дивіденди, є емітент корпоративних прав, або інша особа за його дорученням, що здійснює операцію нарахування.

Податковим агентом є будь який резидент, що сплачує податок на прибуток підприємства, у тому числі у спосіб, відмінний від загального (перебуваючи на єдиному податку, наприклад). Податковим агентом може бути і резидент, якого було звільнено від сплати податку на прибуток з будь-яких підстав. Втім, у будь якому випадку такий резидент є податковим агентом при виплаті дивідендів.

Доходи, що визначено у пункті 170.5 ПК остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податку за ставкою, яка визначається у підпункті 167.5.1 ПК.

Відповідно до підпункту 167.5.1 ставку податку встановлено у розмірі 18% для всіх пасивних доходів, що зазначені у підпункті 167.5.2 ПК.

Підпунктом 167.5.2 ПК встановлено ставку податку у розмірі 5% для пасивних доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, що нараховуються резидентами-платниками податку на прибуток.

Коригування середнього заробітку при двомісячному розрахунковому періоді: складні питання – прості приклади Відповідно до всього вищезазначеного, у 2017 році з 01.01 встановлено податкову ставку у розмірі 18% для всіх резидентів, що є платниками єдиного податку та здійснюють виплати дивідендів фізичним особам.

Також слід пам’ятати що відповідно до підпункту 170.5.3 ПК дивіденди, що нараховуються на користь фізичних осіб і мають фіксований розмір, чи розмір більший, за стандартну вартість акцій чи корпоративних прав – прирівнюють до виплат заробітної плати з відповідним рівнем оподаткування.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль