Нові умовні коди товарів УКТ ЗЕД – новий головний біль для бухгалтерів

11822
15.03.2017 року ДФС оприлюднили перший список кодів товарів УКТ ЗЕД, яких раніше не було в офіційному переліку. Реакція бухгалтерів неоднозначна

15.03.2017 року на офіційному веб-порталі ДФС з’явився перелік перших «умовних» кодів УКТ ЗЕД, яких раніше не було у офіційному довіднику. Необхідність додавати нові коди до класифікатору виникла через прийняття форми нової ПДВ накладної.

Нагадаємо, що раніше коди УКТ ЗЕД бул не обов'язково вказувати у ПДВ накладній. У оновленій ПДВ накладній, яку було прийнято 01.03.2017 вказувати код УКТ ЗЕД, та код послуг за ДКПП. З одного боку податківці полегшили життя бухгалтерам, адже тепер точно відомо, що у новій податковій накладній потрібно вказувати код УКТ ЗЕД. З іншого ж боку маємо ситуацію, коли для великої кількості товарів та послуг коди ще не визначені і не встановлені.

Про обрання та використання нових умовних кодів читайте у статті:

ДФС пообіцяли прописати нові коди для товарів та послуг, які їх ще не мають і нещодавно вони з’явилися на офіційному веб-порталі ДФС. Проте бухгалтери не зітхнули з полегшенням, а навпаки – приготували для податківців багато нових питань.

Перша реакція бухгалтерів на нові коди УКТ ЗЕД

Куди вписувати нові коди?

Перш за все у бухгалтерів постає питання – куди вписувати нові умовні коди УКТ ЗЕД? Адже до офіційного довідника вони поки не внесені, отже, їх внесення до відповідної колонки нової податкової накладної податківці можуть прийняти за помилку. Відповідно третьої колонки для умовних кодів УКТ ЗЕД у новій ПДВ накладній немає.

Питання щодо термінології

Окрім того, питання викликають і коди 0010 1 та 0010 8 – житловий будинок та житлова будівля. Відповідно до літературного словника:

 • житловий будинок – кам’яна, дерев’яна, цегляна чи бетонна споруда призначена виключно для проживання людей;
 • житлова будівля - кам’яна, дерев’яна, цегляна чи бетонна споруда призначена як для проживання людей, так і для ведення господарської діяльності у окремих приміщеннях.

Питання виникають і до кодів 0011 3 та 0011 5 – нежиле приміщення та нежитлове приміщення. Проте, можливо податківці мали на увазі:

 • Під нежилими приміщеннями мають на увазі приміщення, що не придатні для подальшого проживання людей;
 • Під нежитловими приміщеннями мають на увазі такі приміщення, що не пристосовані для проживання людей, проте можуть використовуватися для господарської діяльності.

Також платників податків зацікавив код 0012 0 що йде із позначкою «інше». Поки що не ясно, які товари чи послуги можна позначати цим кодом. Чи можливо цей код тимчасово буде «універсальним» для всіх інших товарів чи послуг, яких тимчасово немає у класифікаторі УКТ ЗЕД.

Наразі реакція бухгалтерів та підприємців неоднозначна, тому радимо не робити передчасних висновків а дочекатися офіційних роз’яснень від податківців. Судячи із того, скільки питань виникло у бухгалтерів одразу і скільки їх з’явиться у майбутньому, податківці не будуть тягнути із відповідями на актуальні питання.

Про обрання та використання нових умовних кодів читайте у статті:Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Як заповнити Звіт неприбуткової організації за 2017 рік
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Як ФОП відзвітувати про доходи 2017 року
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль