text
Головбух

Нова податкова накладна – новий порядок заповнення

  • 10 березня 2017
  • 19059

Нову ПДВ накладну потрібно подавати вже з 16 березня 2017 року. Давайте розглянемо нові рядки ПДВ накладної та дізнаємося, що в них потрібно вписувати

З 1 березня 2017 року українські підприємці побачили нову форму ПДВ накладної, яка звісно ж відрізняється від своєї попередниці. Нову ПДВ накладну потрібно буде подавати вже з 16 березня 2017 року, тож давайте дізнаємося, як заповнюється нова ПДВ накладна.

Скачати бланк податкової накладної 2017

Завантажити форму нової ПДВ накладної:

Заповнення нових рядків ПДВ накладної

Перш за все, у новій ПДВ накладній, у розділі Б з’явилися дві нові графи:

  • 3.2 «Ознака імпортованого товару»;
  • 3.3 «Послуги згідно ДКПП».

Якщо платник податків займається постачанням імпортних товарів, у графі 3.1 необхідно вказати код УКТ ЗЕД імпортованого товару чи товарів. Заповнення цієї графи обов’язкове. Нагадаємо, що у одному із попередніх матеріалів ми писали, що вказувати код УКТ ЗЕД у старих податкових накладних тимчасово було не обов'язково. Зараз же це робити необхідно, щоб нова ПДВ накладна була прийнята фіскальною службою.

Також ДФС потурбувалася і про коди товарів, які поки відсутні в УКТ ЗЕД. Умовні коди будуть оприлюднюватися на офіційному веб-порталі ДФС. Отже, якщо платник податків здійснює продаж імпортованих товарів, але відповідний код товару не зазначено в УКТ ЗЕД, необхідно слідкувати за офіційним сайтом ДФС і брати умовний код, наданий податківцями.

Нова податкова накладна – новий порядок заповнення Якщо платник податків здійснює постачання послуг, необхідно заповнити графу 3.3 і зазначити в ній код послуги згідно із Державним класифікатором продукції та послуг.

Якщо здійснюється постачання товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.2 проставляється позначка «Х». Графа 3.2 заповнюється на всіх етапах постачання товару.

Нововведення для сільгоспвиробників в ПДВ накладній

Також у розділі Б з’явилась нова графа 11, призначена для сільгоспвиробників, що реалізують продукцію власного виробництва.

Графу 11 розділу Б заповнюють лише платники ПДВ – сільгоспвиробники, у випадку, коли вони здійснюють постачання власно вироблених товарів, що були отримані в результаті діяльності, визначених пунктом 161.3 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»

У другій частині порядкового номеру ПДВ накладної необхідно проставити код, який передбачає здійснення операцій за видами діяльності, визначеними в пункті 161.3 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Також, передбачено, що платники ПДВ яких було включено до реєстру отримувачів державної бюджетної дотації, у разі здійснення операцій із постачання продукції власного виробництва,мають складати окремі податкові накладні та зазначати у другій частині порядкового номера такої податкової накладної код «2».

Нова податкова накладна – новий порядок заповнення Виключено норму щодо зазначення у зведених податкових накладних індивідуального податкового номеру «‎400000000000».

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль