Нова податкова накладна – новий порядок заповнення

16693
Нову ПДВ накладну потрібно подавати вже з 16 березня 2017 року. Давайте розглянемо нові рядки ПДВ накладної та дізнаємося, що в них потрібно вписувати

З 1 березня 2017 року українські підприємці побачили нову форму ПДВ накладної, яка звісно ж відрізняється від своєї попередниці. Нову ПДВ накладну потрібно буде подавати вже з 16 березня 2017 року, тож давайте дізнаємося, як змінився порядок її заповнення.

Завантажити форму нової ПДВ накладної:

Нововведення у формі ПДВ накладної та заповнення нових рядків

Перш за все, у новій ПДВ накладній, у розділі Б з’явилися дві нові графи:

  • 3.2 «Ознака імпортованого товару»;
  • 3.3 «Послуги згідно ДКПП».

Якщо платник податків займається постачанням імпортних товарів, у графі 3.1 необхідно вказати код УКТ ЗЕД імпортованого товару чи товарів. Заповнення цієї графи обов’язкове. Нагадаємо, що у одному із попередніх матеріалів ми писали, що вказувати код УКТ ЗЕД у старих податкових накладних тимчасово було не обов'язково. Зараз же це робити необхідно, щоб ПДВ накладна була прийнята фіскальною службою.

Також ДФС потурбувалася і про коди товарів, які поки відсутні в УКТ ЗЕД. Умовні коди будуть оприлюднюватися на офіційному веб-порталі ДФС. Отже, якщо платник податків здійснює продаж імпортованих товарів, але відповідний код товару не зазначено в УКТ ЗЕД, необхідно слідкувати за офіційним сайтом ДФС і брати умовний код, наданий податківцями.

Нова податкова накладна – новий порядок заповнення Якщо платник податків здійснює постачання послуг, необхідно заповнити графу 3.3 і зазначити в ній код послуги згідно із Державним класифікатором продукції та послуг.

Якщо здійснюється постачання товару, ввезеного на митну територію України, у графі 3.2 проставляється позначка «Х». Графа 3.2 заповнюється на всіх етапах постачання товару.

Нововведення для сільгоспвиробників

Також у розділі Б з’явилась нова графа 11, призначена для сільгоспвиробників, що реалізують продукцію власного виробництва.

Графу 11 розділу Б заповнюють лише платники ПДВ – сільгоспвиробники, у випадку, коли вони здійснюють постачання власно вироблених товарів, що були отримані в результаті діяльності, визначених пунктом 161.3 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»

У другій частині порядкового номеру ПДВ накладної необхідно проставити код, який передбачає здійснення операцій за видами діяльності, визначеними в пункті 161.3 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Також, передбачено, що платники ПДВ яких було включено до реєстру отримувачів державної бюджетної дотації, у разі здійснення операцій із постачання продукції власного виробництва,мають складати окремі податкові накладні та зазначати у другій частині порядкового номера такої податкової накладної код «2».

Нова податкова накладна – новий порядок заповнення Виключено норму щодо зазначення у зведених податкових накладних індивідуального податкового номеру «‎400000000000».Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «Як організувати ЗЕД на підприємстві» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль