Головбух

Як отримати бюджетну дотацію сільгоспвиробнику

  • 9 березня 2017
  • 2265

На зміну звичному спецрежиму ПДВ (який відмінили на початку 2017 року) прийшли державні дотації. Як їх отримати?

З початку 2017 року для сільгоспвиробників було скасовано спецрежим ПДВ. Із того часу, сільгоспвиробники завмерли в очікуванні, яку ж альтернативу запропонує їм уряд і наскільки нова пропозиція буде зручнішою за спецрежим ПДВ. На зміну спецрежиму ПДВ прийшли дотації для сільгоспвиробників. Детальніше про них можна почитати у статті Фінансова підтримка сільгоспвиробників: кому в Україні жити буде легше, а у цьому матеріалі ми розкажем, як . отримати бюджетну дотацію сільгоспвиробнику

Як сільгоспвиробнику отримати державну дотацію

Перш за все, до сільськогосподарських виробників відносять таких, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарської продукції, що була вироблена на власних чи орендованих основних засобах. Питома вага сільськогосподарських товарів, що виробляє сільгоспвиробник має становити не менше 75% вартості всіх товарів, що він поставив протягом останніх 12 послідовних звітних періодів.

Такі сільгоспвиробники мають можливість зареєструватися у Реєстрі отримувачів державної дотації для розвитку сільського господарства. Щоб потрапити до Реєстру отримувачів державної дотації для сільгоспвиробників, останні мають відповідати наступним критеріям:

  • Новоутворені сільськогосподарські виробники (які провадять господарську діяльність менш як 12 місяців) мають бути зареєстровані як суб’єкти господарювання, а питома вага вироблених товарів має бути розрахована протягом останніх 12 місяців за результатами кожного окремого звітного періоду;
  • До складу основної діяльності сільськогосподарського товаровиробника не включаються оподатковувані операції із постачання основних засобів, що перебували у складі його ОЗ не менше 12 послідовних звітних періодів сукупно, якщо такі операції не були постійними і не є окремим видом підприємницької діяльності сільськогосподарського виробника;
  • Сільськогосподарський товаровиробник якого вже внесли до Реєстру отримувачів бюджетної дотації має щомісячно подавати контролюючому органу додаток до податкової декларації з податку на додану вартість, що передбачений пунктом 51.2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Визначення сільгосппродукції

Сільгосппродукцією називають товари, які зазначені у групах 1 – 24 УКТ ЗЕД, відповідно до Закону України «Про митний тариф України», але за умовою, що ці товари виробляють (вирощують, готують, переробляють і т.д.) самі сільгоспвиробники на власних чи орендованих основних засобах.

Також, до сільгосптоварів відносять і відходи сільськогосподарського виробництва, та продукти, що були отримані у процесі переробки первинної сільгосппродукції. Так, до сільгосптоварів відносять перегній, пташиний послід, мінеральні та органічні добрива, вироблені із відходів сільгоспвиробництва. До сільгосппродукції відносять і енергетичні ресурси, що виробляються під час переробки первинної продукції: біодизель, газ, етанол, тверде паливо, електроенергію, пара, вода тощо.

Особливості внесення сільгоспвиробників до Реєстру

Як отримати бюджетну дотацію сільгоспвиробнику Зазначені вище норми не поширюються на виробників підакцизних товарів, за виключенням підприємств вино виробництва, що поставляють виноматеріали (код УКТ ЗЕД 2204 29 - 2204 30).

Для того, щоб потрапити в Реєстр отримувачів державної дотації, сільгоспвиробник має подати відповідну заяву до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації як платника податку на додану вартість.

Завантажити зразок заяви

За бажанням, сільгоспвиробник може подати заяву і щодо виключення його із Реєстру

Завантажити зразок заяви

Заяву про внесення до Реєстру має подаватися безпосередньо керівником чи уповноважено особою сільськогосподарського виробника з обов'язковим підтвердженням особи та повноважень.

У заяві необхідно зазначити підстави для внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів державної дотації, та перелік видів діяльності, здійснення яких дає право на отримання бюджетної дотації.

Порядок розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2017 №83.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл