Головбух

Подання заяви за формою №1-РН: підстави

 • 6 березня 2017
 • 2170

Виникають ситуації, коли неприбутковій організації потрібно змінити якісь реквізити чи установчі документи. Як зробити це правильно, щоб не зіткнутися із проблемами та не втратити статус неприбутковості?

Неприбуткові організації – такий вид установ, основною метою (місією) яких не є отримання прибутку для власного використання. Втім, неприбуткові організації можуть отримувати дохід, але використовувати його можна лише для забезпечення життєдіяльності організації. Отримання статусу неприбутковості має певні нюанси, а от втратити такий статус дуже просто. Саме тому, сьогодні ми розповімо як, і на яких підставах подається форма №1-РН, яка потрібна для зміни основних реквізитів чи установчих документів неприбуткової організації.

Підстави для подання заяви №1-РН

Перш за все нагадаємо, що основні положення щодо Реєстру неприбуткових організацій було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 № 440 (постанова № 440). У цій постанові визначається порядок внесення чи вилучення неприбуткових організацій з реєстру.

Реєстр неприбуткових організацій містить у собі наступні дані про неприбуткові організації (відповідно до п. 11 постанови № 440):

 • код ЄДРПОУ;
 • назва неприбуткової організації;
 • дату включення неприбуткової організації до Реєстру, починаючи з якої визначається строк безперервної реєстрації неприбуткової організації;
 • ознаку неприбутковості;
 • дату присвоєння ознаки неприбутковості або її зміни;
 • дату та номер рішення про включення, повторне включення неприбуткової організації до Реєстру або зміну ознаки неприбутковості;
 • дату скасування ознаки неприбутковості;
 • дату та номер рішення про виключення неприбуткової організації з Реєстру;
 • найменування та ідентифікаційний код контролюючого органу.

Контролюючі органи можуть самостійно вносити зміни до Реєстру неприбуткових організацій, на основі відомостей із Єдиного реєстру юридичних і фізичних осіб. Контролюючі органи можуть вносити зміни до ідентифікаційних чи реєстраційних даних неприбуткових організацій і н основі цього вносити зміни до ознак неприбутковості організації. При цьому, керівництву неприбуткової організації чи її уповноваженим особам має надійти відповідне повідомлення, щодо зміни ідентифікаційних даних організації.

При цьому, неприбуткова організація може самостійно вносити зміни до статуту, основних документів, ідентифікаційних даних. Якщо у неприбуткової організації змінилося місце фактичного перебування, юридична чи фізична адреса, керівництво, найменування чи інші дані, уповноваженим особам такої організації необхідно подати заяву за формою №1-РН, до якої потрібно додати копії всіх необхідних документів, що засвідчують внесені зміни.

Подання заяви за формою №1-РН: підстави

Неприбуткова організація подає заяву за формою №1-РН із позначкою «зміни» за основним місцем обліку. Однак, інколи подавати заяву №1-РН не потрібно – у випадку, коли змінюється адміністративний район розташування чи обслуговування неприбуткової організації чи її керівництво, інформацію про ці зміни можуть бути надані до Реєстру державним реєстратором. Якщо цього не сталося – заяву необхідно надати інформацію самостійно. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл