Юридична особа та продаж цінних паперів: нюанси

383
Чи може юридична особа займатися продажем цінних паперів, та на яких умовах це можливо? Давайте детальніше розглянемо цю тему

Продаж цінних паперів для багатьох підприємців чи просто фізичних осіб є дуже привабливим видом підприємницької діяльності. Для того, щоб така діяльність була успішною, потрібно мати певний хист та удачу. Однак, такі моменти ми опустимо і розглянемо правові особливості продажу юридичними особами цінних паперів.

Для прикладу введемо юридичну особу, що є платником єдиного податку ІІІ групи. На цьому прикладі ми розглянемо, чи можуть такі юридичні особи займатися продажем цінних паперів.

Юридичні особи та цінні папери

Якщо розглядати саме той приклад, який ми навели у початку матеріалу, то така юридична особа – платник єдиного податку ІІІ групи не може займатися продажем цінних паперів. Відповідно до підпункту 291.5.1 Податкового кодексу України (далі – ПК), платники єдиного податку ІІІ групи не можуть здійснювати продаж цінних паперів і взагалі надавати послуги у сфері фінансового посередництва.

Послуги фінансового посередництва можуть надавати лише платники єдиного податку ІІІ групи що займаються страхуванням, а також сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III ПК

Загальні положення стосовно посередницької діяльності на ринках фінансових послух визначена у пункті 29.1.1 Закону № 2664. Згідно із цими пунктами – діяльність ФОП чи юридичних осіб на ринках фінансових послуг доступна у наступних напрямках і може включати в себе: консультування, експертно-інформаційні послуги, роботу з підготовки та укладення договорів, надання фінансових послуг що визначеня пунктом 29.1.1 Закону № 2664

Взагалі, фінансові посередники – це інституційні одиниці, що беруть зобов'язання від свого імені з метою придбання фінансових активів шляхом здійснення фінансових операцій на ринку. До їх числа входять також страхові компанії та корпорації, а також пенсійні фонди.

Такі типи підприємств, як допоміжні корпорації представляють собою інституційні одиниці, що займаються обслуговуванням фінансових ринків, але не набувають у власність фінансових активів і зобов'язань, з якими мають справу.

Інші ж фінансові корпорації зазвичай являються інституційними одиницями, що надають фінансові послуги, проте основну частину своїх активів і зобов'язань вони не продають на відкритих фінансових ринках.

Дещо про цінні папери

Відповідно до підпункту 4.5.1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» від 12 07 2001 № 2664-III, фінансові активи – кошти, цінні папери, боргові зобов’язання та право вимоги боргу, що не віднесені до цінних паперів. Фінансовими послугами називають операції з фінансовими активами, які здійснюються в інтересах третіх осіб і за власний рахунок чи за рахунок цих осіб. У випадках передбачених законодавством – за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів з метою утримання прибутку чи збереження реальної вартості фінансових активів.

Відповідно до пункту 1.5.3 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23 02 2006 № 3480-IV пайові цінні папери, що посвідчують участь їх власнику у статутному капіталі компанії, надають йому права на участь в емітенті та отриманні частки прибутку у вигляді дивідендів. Такі можливості надають відповідні цінні папери, окрім інвестиційних сертифікатів, та сертифікатів фонду операцій із нерухомістю.

Корпоративні права – це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі господарської організації, що включає правомочність на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частики прибутку цієї організації та її активів у разі ліквідації останньої.

Отже, тепер ви знаєте (а можливо, просто згадали) що таке цінні папери і які типи установ можуть здійснювати торгівлю ними. А повертаючись до нашого прикладу на початку статті зазначимо, що платники єдиного податку ІІІ групи не можуть займатися продажем цінних паперів.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією


    Розсилка



    © Головбух, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль