text
Головбух

Опубліковано перелік технічно складних товарів які підлягають гарантійному ремонту в цілях застосування РРО

  • 2 березня 2017
  • 769

Однією із важливих новацій та змін, що цього року мають бути внесені у Податковий кодекс України, є розширення сфери застосування РРО. Давайте дізнаємося, що нового вигадали урядовці

Як розширити сфери застосування РРО? Запровадити їх обов’язкове застосування у нових сферах підприємницької діяльності! Основна мета урядовців – забезпечити єдині підходи щодо обліку та руху грошових коштів, руху товарів. На їх думку, такі міри мають запобігати тонізації малого бізнесу за рахунок визначення реального обсягу розрахункових операцій суб'єктів господарювання, що застосовують спрощену систему оподаткування.

Читайте більше про остаточне затвердження законопроекту у статті: 

Є перелік складних побутових товарів — кому та коли купувати РРО

Отже, повернемося до змін, що очікують підприємців у 2017 році. Зміни щодо застосування РРО підприємцями, які здійснюють гарантійне обслуговування затверджені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20.12.2016 № 1791-ІІІ до:

  • статті 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" в частині встановлення Кабінетом Міністрів України Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій;
  • статті 6 Закону України  "Про захист прав споживачів" в частині встановлення Кабінетом Міністрів України Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні.

Перш за все, обов’язкове застосування РРО стосуватиметься суб'єктів господарювання малого бізнесу, оскільки більшість із таких суб'єктів працюють на ринках, торгівельних центрах, торгівельних рядах, тощо. Саме такі підприємці реалізують найбільшу частку різноманітних товарів.

Фактично, введення обов’язкового застосування РРО має допомогти запобіганню можливих порушень, а також, гарантувати споживачам можливість повернення коштів за неякісні товари чи послуги. Також урядом було встановлено перелік технічно складних товарів, що підлягають гарантійному ремонту, в цілях застосування РРО.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах