text
Головбух

З 1 березня оновлено форму накладної ПДВ

  • 2 березня 2017
  • 4668

Платники ПДВ нарешті дочекалися затвердження Мінфіном змін до форми податкової накладної, затвердженої наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, та форм податкової звітності з ПДВ і Порядку її заповнення, затверджених наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21.

Наказ Мінфіну від 23.02.2017 № 276

Платники ПДВ нарешті дочекалися затвердження Мінфіном змін до форми податкової накладної, затвердженої наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, та форм податкової звітності з ПДВ і Порядку її заповнення, затверджених наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21.

Зміни дають платникам ПДВ змогу виконати вимоги щодо проставлення у податкових накладних/розрахунках коригування коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг. Окрім того, врегульовують питання, пов’язані з отриманням бюджетної дотації сільгосптоваровиробниками відповідно до статті 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 № 1877-IV.

Наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування (опублікований в «Урядовому кур’єрі» від 28.02.2017 № 39). Отже, нові форми є чинними з 01.03.2017. Але вперше подавати оновлену форму декларації з ПДВ, зважаючи на положення пункту 46.6 Податкового кодексу України, слід за березень 2017 року.

Натисніть, щоб завантажити нову форму декларації ПДВ:

Давайте розглянемо, що реалізовано у новій формі податкової накладної. Адже вже з 01.03.2017 податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних маємо складати за новою формою.

Код товарів згідно з УКТ ЗЕД і послуг — за ДКПП

У зв’язку із запровадженням нових обов’язкових реквізитів податкової накладної згідно з підпунктом «і» пункту 201.1 ПК (код УКТ ЗЕД і код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)), у податковій накладній з’явилися графи:

Як і раніше, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначають суцільним порядком без розділових знаків.

Відповідні графи 3.1-3.3 відтепер є складовими додатка 1 до податкової накладної і слугують для тих-таки коду товару згідно з УКТ ЗЕД та коду послуги згідно з ДКПП.

У разі коригування сум податкових зобов’язань за операціями з постачання товарів/послуг у графі 4.1 розрахунку коригування зазначаємо код таких товарів згідно з УКТ ЗЕД або у графі 4.3 — код таких послуг згідно з ДКПП.

Бюджетна дотація сільгоспвиробникам

Ще одне узгодження стосується скасування статті 209 ПК, тобто спецрежиму з ПДВ для сільгоспвиробників і запровадження для такої категорії платників ПДВ механізму бюджетної дотації через ухвалення нової статті 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 № 1877-IV (далі — Закон № 1877).

Змінено також редакцію інших пунктів Порядку № 1307, що стосуються сільгоспвиробників — платників ПДВ. Зокрема, поняття «спецрежим», «стаття 209 ПК» замінили поняттями «бюджетна дотація», «Реєстр отримувачів бюджетної дотації», «Закон № 1877» тощо.

Перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання

Відтепер податкові накладні, складені на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, на суму перевищення балансової (залишкової) вартості необоротних активів над фактичною ціною їх постачання та на суму перевищення звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, згруповані у податкові накладні з єдиним типом причини «15 — Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання».

У таких випадках платник ПДВ складає або дві податкові накладні:

  • одну — на суму, розраховану на основі фактичної ціни постачання;
  • другу — на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання / звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною,

або зведену податкову накладну зважаючи на суми ПДВ, розраховані на основі перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначені окремо за кожною операцією з постачання товарів/послуг не пізніше ніж останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль