З 1 березня оновлено форму накладної ПДВ

4490
Платники ПДВ нарешті дочекалися затвердження Мінфіном змін до форми податкової накладної, затвердженої наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, та форм податкової звітності з ПДВ і Порядку її заповнення, затверджених наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21.

Наказ Мінфіну від 23.02.2017 № 276

Платники ПДВ нарешті дочекалися затвердження Мінфіном змін до форми податкової накладної, затвердженої наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, та форм податкової звітності з ПДВ і Порядку її заповнення, затверджених наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21.

Зміни дають платникам ПДВ змогу виконати вимоги щодо проставлення у податкових накладних/розрахунках коригування коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг. Окрім того, врегульовують питання, пов’язані з отриманням бюджетної дотації сільгосптоваровиробниками відповідно до статті 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 № 1877-IV.

Наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування (опублікований в «Урядовому кур’єрі» від 28.02.2017 № 39). Отже, нові форми є чинними з 01.03.2017. Але вперше подавати оновлену форму декларації з ПДВ, зважаючи на положення пункту 46.6 Податкового кодексу України, слід за березень 2017 року.

Натисніть, щоб завантажити нову форму декларації ПДВ:

Давайте розглянемо, що реалізовано у новій формі податкової накладної. Адже вже з 01.03.2017 податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних маємо складати за новою формою.

Код товарів згідно з УКТ ЗЕД і послуг — за ДКПП

У зв’язку із запровадженням нових обов’язкових реквізитів податкової накладної згідно з підпунктом «і» пункту 201.1 ПК (код товару згідно з УКТ ЗЕД і код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)), у податковій накладній з’явилися графи:

Як і раніше, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначають суцільним порядком без розділових знаків.

Відповідні графи 3.1-3.3 відтепер є складовими додатка 1 до податкової накладної і слугують для тих-таки коду товару згідно з УКТ ЗЕД та коду послуги згідно з ДКПП.

У разі коригування сум податкових зобов’язань за операціями з постачання товарів/послуг у графі 4.1 розрахунку коригування зазначаємо код таких товарів згідно з УКТ ЗЕД або у графі 4.3 — код таких послуг згідно з ДКПП.

Бюджетна дотація сільгоспвиробникам

Ще одне узгодження стосується скасування статті 209 ПК, тобто спецрежиму з ПДВ для сільгоспвиробників і запровадження для такої категорії платників ПДВ механізму бюджетної дотації через ухвалення нової статті 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 № 1877-IV (далі — Закон № 1877).

Змінено також редакцію інших пунктів Порядку № 1307, що стосуються сільгоспвиробників — платників ПДВ. Зокрема, поняття «спецрежим», «стаття 209 ПК» замінили поняттями «бюджетна дотація», «Реєстр отримувачів бюджетної дотації», «Закон № 1877» тощо.

Перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання

Відтепер податкові накладні, складені на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, на суму перевищення балансової (залишкової) вартості необоротних активів над фактичною ціною їх постачання та на суму перевищення звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання, згруповані у податкові накладні з єдиним типом причини «15 — Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання».

У таких випадках платник ПДВ складає або дві податкові накладні:

 • одну — на суму, розраховану на основі фактичної ціни постачання;
 • другу — на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання / звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною,

або зведену податкову накладну зважаючи на суми ПДВ, розраховані на основі перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначені окремо за кожною операцією з постачання товарів/послуг не пізніше ніж останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією


  Розсилка  © Головбух, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль