Строки сплати акцизного податку

655
За все потрібно платити… У тому числі і за підприємницьку діяльність пов’язану з підакцизними товарами, тож давайте дізнаємось, які строки сплати акцизного податку

Акцизний податок сплачують підприємці, що виготовляють та реалізують підакцизні товари, у тому числі і імпортні. Із особливостями акцизного оподаткування ви можете ознайомитись у статті: Акциз 2017: основні зміни.

Зараз пропонуємо розглянути строки сплати акцизного податку.

Особливості сплати акцизного податку

Перш за все, строки сплати акцизного податку визначені у Податковому кодексі України (далі – ПК), а саме у статті 222 ПК. Так, для кожного типу підакцизних товарів встановлені свої правила сплати акцизного податку.

Акцизний податок з товарів, що були вироблені на митній території України, сплачується протягом 10 календарних днів за останнім днем відповідного граничного строку, який передбачено ПК для подачі податкових декларацій за місячний звітній період.

Строки сплати акцизного податку Виробники алкогольних напоїв, що використовують не денатурований етиловий спирт, сплачують акцизний податок при придбанні марок акцизного податку.

Виробники тютюнових виробів сплачують акцизний податок дещо інакше – їм потрібно сплатити суму акцизного податку протягом 5 робочих днів із дня придбання акцизних марок, та ще і з доплатою на день подання податкової декларації (звісно, якщо це потрібно). Окрім того, якщо виробник тютюнової продукції придбав акцизні марки за день до закінчення року, то сплачувати їх вартість він буде за податковою ставкою, що була встановлена на рік придбання акцизних марок.

Підприємства, які виробляють виноградні вина, вермути, зброджені напої, та суміші алкогольних та безалкогольних напоїв мають які виробляють із додаванням спирту етилового, сплачувати акцизний податок при придбанні марок акцизного податку і розраховувати суму податку із ставок на готову продукцію алкогольних напоїв в яких використовується етиловий спирт.

Власники готової продукції, що вироблена з давальницької сировини сплачують податок виробнику чи переробнику не пізніше дати відвантаження готової продукції. Умовою відвантаження вважається документальне підтвердження банківської установи про перерахування відповідної суми на поточний рахунок виробника.

Якщо платник податків веде роздрібну торгівлю підакцизними товарами, суми акцизного податку перераховуються до бюджету протягом 10 календарних днів, які наступають за останнім днем відповідного граничного строку сплати акцизного податку, що передбачений ПК для подання податкової декларації за місячний звітній період.

Акцизний податок із ввезених підакцизних товарів

При ввезені підакцизних товарів на митну територію України, сплата акцизного податку здійснюється наступним чином:

  • податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів сплачується платником податків в день подання митної декларації;
  • якщо продукція маркована – податок необхідно сплатити під час придбання марок акцизного податку і якщо це необхідно – з доплатою, на день подання митної декларації;
  • платник акцизного податку при зверненні до органів внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації переобладнаного вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль зобов’язані пред’явити квитанції або платіжні доручення про сплату податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення.


Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «Як організувати ЗЕД на підприємстві» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль