text
Головбух

Строк давності штрафних санкцій

  • 27 лютого 2017
  • 2638

Штрафні санкції, які контролюючий орган може накласти на платника податків мають свій строк давності. Давайте дізнаємося, який строк давності штрафних санкцій і в яких випадках останні можуть бути накладені без урахування строку давності

Податковим кодексом України (далі – ПК) встановлено певний строк давності, для розгляду та призначення штрафних санкцій у випадку того чи іншого порушення податкового законодавства. Граничні строки застосування штрафних санкцій встановлено у пункту 114.1 ПК, проте, навіть із цього пункту є певні виключення, коли граничний строк застосування штрафних санкцій не враховується. Давайте розглянемо дізнаємося, які граничні строки застосування штрафних санкцій і які виключення із податкового законодавства передбачено для обходу цих граничних строків.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Строк давності штрафних санкцій

Органи ДФС (відповідно до п. 102.1 ПК) мають право самостійно визначати суму грошовий зобов'язань платника податків протягом 1095 днів, із дня граничного строку подання податкової декларації. Якщо така декларація була подана пізніше – із дня її подання до контролюючого органу. Відповідно і штрафні санкції за такою податковою декларацією чи розрахунком коригування можуть бути визначені і встановлені контролюючим органом у строк до 1095 днів.

Якщо протягом встановленого ПК строку – 1095 днів – контролюючими органами не було встановлено розміру податкового зобов'язання чи розміру штрафної санкції, платник податків вважається звільненим від сплати податкового зобов'язання чи штрафу, а сама справа не підлягає розгляду в адміністративному чи судовому порядку за строком давності.

Виключення і безстрокові податкові стягнення

У пункті 102.2 ПК наведено виключення, коли грошове зобов'язання може бути нараховане чи стягнене без врахування строку давності. У такому випадку, стягнення податкового зобов'язання чи стягнення штрафу може бути розпочате у випадку коли:

  • не була подана податкова декларація за період, протягом якого виникло податкове зобов'язання;
  • посадову особу чи платника податків було засуджено за ухилення від сплати зазначеного грошового зобов'язання, чи у кримінальній справі винищено рішення про її закриття х нереабілітуючих підстав, що набрало законної сили.

Нагадаємо!

Строк давності штрафних санкцій Податкова декларація була подана за звітній період у встановлені ПК строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПК).

Пунктом 49.2 ПК визначено, що платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПК звітній період в якому виникають об'єкти оподаткування, чи при наявності показників для декларування – подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Ця норма застосовується для всіх платників податків.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл