УКТ ЗЕД в робочих ситуаціях

3840
Використання УКТ ЗЕД ставить перед платниками багато запитань, саме тому ми на декількох прикладах постараємося пояснити нюанси використання кодів УКТ ЗЕД

У попередній статті про застосування кодів УКТ ЗЕД ми розказали коли і в якій формі потрібно записувати вищезазначені коди, де їх взяти і скільки знаків для якого коду потрібно ставити. Проте це була теорія, а зараз ми наведемо декілька практичних прикладів, що дозволить краще зрозуміти нюанси використання кодів УКТ ЗЕД.

Отже, без зайвих слів перейдемо до конкретних ситуацій та практичних питань!

Особливості застосування коду УКТ ЗЕД на прикладах

УКТ ЗЕД в робочих ситуаціях Що робити, коли певний товар продається в наборі чи комплекті. У податковій накладній потрібно вказати код УКТ ЗЕД кожного окремого елементу набору чи комплекту?

УКТ ЗЕД в робочих ситуаціях Якщо платник податків стикається з подібним запитанням, податківці радять у податкових накладних на постачання таких товарів повністю розписувати їх номенклатуру та вказувати коди УКТ ЗЕД кожного елементу. Для підакцизних товарів відповідно вказується 10-значний код, для всіх інших – не менше 4-х знаків.

Проте, такий порядок дій актуальний лише у тому випадку, коли підприємство придбало декілька найменувань товарів і просто об’єднало їх в комплект без додаткової обробки чи переробки. Наведемо приклад для кращого розуміння.

Підприємство закупило монітори, системні блоки, клавіатури, комп’ютерні мишки та інші необхідні комплектуючі. Всі ці групи товарі вони закупили окремо, але продають їх у комплекту як готовий комп’ютер. Функціонал і призначення кожної товарної позиції не змінився, просто тепер все це продається в одному зручному наборі. Жодних дій з обробки чи переробки не виконувалося. Саме тому, у податковій накладній потрібно поелементно розписати кожний з кодів.

Номенклатура, вказана у податковій накладній обов'язково має відповідати тій, що вказана у первинних документах. Якщо комп’ютер купувався поелементно, то навіть у наборі він має продаватися поелементно, коли кожна позиція має власну ціну.

А тепер пропонуємо розглянути приклад із виключенням. Підприємство продає меблевий комплект. Його окремі елементи не виокремлюються певною ціною, а складові комплекту були відповідно оброблені, встановлені чи перероблені. У такому випадку, у податковій накладній вказується код УКТ ЗЕД саме меблевого набору (з його загальною ціною), а не окремих його частин.

УКТ ЗЕД в робочих ситуаціях Підприємство займається поставкою програмного забезпечення для комп’ютерів. Який код УКТ ЗЕД необхідно вказувати?

УКТ ЗЕД в робочих ситуаціях Відповідно до Наказу Міністерства доходів і зборів України від 07.10.2017 № 536, програмне забезпечення та комп’ютерні програми не мають певного коду УКТ ЗЕД і їх слід розглядати не як товар, а як надання послуг. До внесення змін до форми податкової накладної, код відповідної послуги не потрібно зазначати.

Однак, якщо програма поставляється на матеріальних носіях і в первинних документах вони вказані, то і у податковій накладній потрібно відобразити код УКТ ЗЕД носія інформації.

УКТ ЗЕД в робочих ситуаціях Рекламне агентство виготовляє поліграфічну продукцію, а друкарня здійснює власне друк продукції. Друкарня займається поставкою послуг чи продукції?

УКТ ЗЕД в робочих ситуаціях Якщо дизайн та розробка макетів поліграфічної продукції здійснюється рекламним агентством, то по факту виготовленням поліграфічної продукції займається саме рекламне агентство. Друкарня у свою чергу лише надає послуги друку. Виключенням можна вважати випадки, коли друкарня займається розробкою дизайну та макетів поліграфічної продукції.

У першому ж випадку, друкарня лише надає послуги тиражування поліграфічної продукції.

УКТ ЗЕД в робочих ситуаціях Підприємство за договором підряду виготовляє на замовлення меблі. Який код УКТ ЗЕД – товарів чи послуг – потрібно вказувати в податковій накладній?

УКТ ЗЕД в робочих ситуаціях Перш за все у цьому випадку договір підряду є змішаним договором. Чому? Тому що виконавець виконує певну роботу і поставляє замовнику певні матеріальні цінності, що у свою чергу є готовою продукцією. Якщо меблі виготовляються із матеріалів замовника – підприємство надає послуги (виконує роботу), якщо матеріали належать виробнику – підприємство постачає товари.

Отже, якщо матеріали належать замовнику – підприємство у податковій накладній вказує код наданої послуги. Якщо матеріали належать виробнику – вказується код УКТ ЗЕД готової продукції.

УКТ ЗЕД в робочих ситуаціях Який код УКТ ЗЕД потрібно вказати на подарунковий сертифікат, що продається покупцеві?

УКТ ЗЕД в робочих ситуаціях Суть операції з передачі чи продажу подарункового сертифіката полягає в оформленні передплати за певний товар чи послугу, але не в придбанні самого подарункового сертифікату.

В певних ситуаціях неможливо передбачити, який саме товар чи послугу придбає покупець за допомогою подарункового сертифікату. Тому у цьому випадку код УКТ ЗЕД вибирається просто навмання з переліку тих товарів чи послуг, які можливо придбати за цим сертифікатом.

Після того, як покупець здійснить покупку за сертифікатом, потрібно буде просто зробити розрахунок коригування до податкової накладної і вказати обраний покупцем код УКТ ЗЕД товару чи послуги.

УКТ ЗЕД в робочих ситуаціях Який код УКТ ЗЕД потрібно вказувати у податкових накладних, що складають на постачання комунальних послуг їх ліцензованими постачальниками?

УКТ ЗЕД в робочих ситуаціях Відповідно до підпункту 14.1.191 Податкового кодексу України, комунальні послуги, а саме – теплова, електрична енергія, пара, газ, повітря, вода належать до товарів. Однак в УКТ ЗЕД є коди тільки для електроенергії – 2716000000 (зверніть увагу, що плата за перетікання реактивної енергії є платою за послуги, а не товари) та газу – 2711210000.

Теплова енергія, водопостачання і водовідведення, пара і інші товари не мають кодів УКТ ЗЕД. Відповідно, постачальники комунальних послуг мають вказувати у податкових накладних саме коди послуг, а не коди товарів за УКТ ЗЕД.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль