Головбух

Реалізація пального – зміни 2017 року

  • 16 лютого 2017
  • 1581

З початку 2017 року змінилися правила оподаткування реалізації пального. З усіма актуальними змінами ви зможете ознайомитись у цьому матеріалі

2017 рік почався зі значних змін Податкового кодексу України (далі - ПК). Зміни торкнулися і оподаткування підакцизних товарів, зокрема оподаткування реалізації пального. Деякі зміни радують підприємців, інші можуть додати зайвого клопоту. Також пропонуємо ознайомитись з усіма актуальними змінами 2017 року у акцизному оподаткуванні.

Основні зміни, як і стосовно всіх інших статей ПК були внесені Законами № 1791* та № 1797**.

Продаж пального у тарі до 2 літрів

З 01.01.2017 р. продаж пального у тарі до 2 літрів більше не підпадає під оподаткування акцизним податком, адже фактично не вважається реалізацією пального. Навіть у визначенні терміну «реалізація пального» більше немає згадування щодо продажу пального у тарі до 2 літрів. Отже, підприємці, що займаються реалізацією пального у відповідній тарі не зобов’язані сплачувати акцизний податок.

Втім, таке нововведення не стосується виробника пального, що реалізує його у тарі до 2 літрів, адже виробник все одно має сплачувати акцизний податок. Із актуальними ставками акцизного податку на пальне можна ознайомитись на нашому порталі.

Також, підприємцям, що реалізують пальне у тарі до 2 літрів більше не потрібно реєструватися як платникам акцизного податку. Логічно, адже акцизний податок вони все одно не зобов'язані сплачувати.

Підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідних положень» ПК доповнили новим пунктом 201, відповідно з яким:

  • До осіб що реалізують пальне у тарі до 2 літрів не застосовуються штрафні санкції за здійснення реалізації пального без реєстрації як платників акцизного податку;
  • Штрафні санкції не будуть застосовуватись з дати виникнення зобов'язання щодо реєстрації суб’єкта господарювання платником акцизного податку з реалізації пального або реєстрації акцизних накладних, розрахунків коригування.

Коли складання акцизних накладних обов’язкове

Зміни до ПК, а саме до пункту 231.1 ПК уточнили, в яких випадках реєстрація податкових накладних є обов’язковою:

  • При використанні пального для власного споживання;
  • При використанні пального для виробництва не підакцизної продукції на тих умовах, що встановлені статтею 229 ПК. Нею передбачено нульову ставку акцизного податку залежно від напрямів використання підакцизних товарів.

Також, виробники пального у споживчій тарі до 2 літрів мають складати акцизну накладну на обсяги виробництва такого пального.

Пальне, що відвантажується за умовами, встановленими у статті 229 ПК:

  • Акцизні накладні можуть бути вписані в межах ліміту квот, встановлених Кабінетом Міністрів України, спеціально для отримувачів такого пального (п. 232.3 ПК);
  • У заявках на поповнення обсягу залишку пального сума акцизного податку не вказується. Для такого пального сума акцизного податку не являється обов'язковим реквізитом відповідної заявки і не потребує попереднього перерахунку суми цього податку до бюджету (пп. 232.4.1 ПК).

Роздрібний акциз з продажу пального

Роздрібний акцизний податок з продажу пального було скасовано. Акцизна ставка 0,042 євро за 1 л., що сплачувався до місцевих бюджетів за місцем розташування АЗС чи АГЗС було перенесено до основної ставки акцизного податку який сплачується виробниками та імпортерами пального.

Детальніше про зміни акцизних ставок у статті: Зміни акцизних ставок у 2017 році

На суб'єктів господарювання що здійснюють роздрібну торгівлю пальним та не є платниками акцизного податку з роздрібного продажу пального і далі поширюються норми ПК щодо функціонування системи електронного адміністрування реалізації пального. Однак, ця норма не стосується суб’єктів господарювання, що реалізують пальне у тарі до 2 літрів.

Суб'єкти що здійснюють роздрібну торгівлю пальним не зобов'язані заповнювати розділ ІІ додатка 6 до декларації акцизного податку «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів».

Зверніть увагу, що ці норми поширюються лише на суб'єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним і якщо торгові операції здійснені після 01.01.2017 р.

Посилання на закони:

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20.12.2016 №1791-VIII;

** Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 №1797-VIII.7

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
Навіть якщо вже знайшли відповідь на своє запитання...

...рекомендуємо дочитати статтю повністю, аби не впустити важливих нюансів саме для вас :)

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
Зайти через соцмережі
Зареєструватися і дочитати
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіші новини бухгалтерії. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини