Як отримати податкову знижку?

884
Статтею 166 Податкового кодексу України передбачена податкова знижка для платників податків. Давайте дізнаємося, як її отримати і що для цього потрібно

Платники податку мають право отримати податкову знижу, що передбачено статтею 166 Податкового кодексу України (далі – ПК), за наслідками звітного податкового року.

Особливості отримання податкової знижки

Перелік витрат, за якими можна отримати податкову знижку наведено у пункті 166.3 ПК. До нього включаються і кошти, які платник податків сплатив на користь вітчизняних професійних та професійно-технічних навчальних закладів, для компенсації власної вартості навчання чи члена родини першого ступеня споріднення.

До платежів, за якими можна отримати податкову знижку належать і благодійні внески до неприбуткових організацій, які вносив платник податків, а також, витрати на лікування та придбання медикаментів собі чи членам родини першого ступеня споріднення.

Головне, щоб витрати, за якими платник податків планує отримати податкову знижку були здійснені протягом відповідного звітного року та були підтверджені відповідними документами чи квитанціями. У таких документах обов'язково мають обов'язково відображатись вартість таких товарів, робіт чи послуг, а також строки їх отримання (пп. 166.2.1 ПК).

Документи що необхідні для отримання податкової знижки

Всі ці квитанції, чеки та інші документи, що підтверджують необхідні для отримання знижки витрати не потрібно надавати до контролюючого органу. Але і викидати їх не можна, ці документи необхідно зберігати протягом строку, що встановлено у ПК, тобто 3 роки.

Навіщо зберігати ці документи? Якщо у податківців виникнуть питання щодо законності надання податкової знижки, платнику податків потрібно буде надати їх до контролюючого органу. Це необхідно для підтвердження відомостей, що вказуються у податковій декларації для отримання податкової знижки.

Давайте розглянемо на прикладі, які саме документи потрібно надати контролюючому органу для отримання податкової знижки. Для прикладу візьмемо ситуацію, коли платник податків хоче отримати податкову знижку щодо суми коштів, сплачених за навчання. Для отримання податкової знижки потрібно надати (за вимогою контролюючого органу):

  • декларацію про майновий стан та доходи – обов'язково;
  • платіжні документи, що підтверджують витрати платника податків та послуги, які він оплатив. У ситуації наведеній у прикладі – квитанції за оплату навчання;
  • договір про надання послуг навчального закладу;
  • Довідку про доходи, отримані у звітному році
  • Якщо платник податків оплачує власне навчання, на цьому перелік необхідних документів закінчується. Якщо оплачує навчання родича першої ступені споріднення – необхідно також надати документи, що підтверджують ступінь споріднення.

Не обов'язково надавати на вимогу податківців оригінали документів, адже останні рекомендують надавати саме копії.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «Як організувати ЗЕД на підприємстві» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль