Зміни в оподаткуванні нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки

1977
Зміни внесені Законами № 1797 та 1791, торкнулися і оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. Пропонуємо розглянути актуальні зміни

З 01.01.2017 р. змінився порядок оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. Основні зміни, власне як і до інших статей Податкового кодексу України (далі – ПК) було внесено Законами України: № 1791 * та № 1797 **. Отже, як змінилося оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки?

Розрахунок податкової ставки

Зміни що були внесені у статтю 266 ПК передбачають, що з початку 2017 року ставки податку на нерухоме майно встановлюються селищними, міськими чи територіальними радами громад. До об'єктів такої нерухомості відносяться житлові та нежитлові об'єкти якими володіють як фізичні, так і юридичні особи.

Ставка податку має формуватися в залежності від місця розташування об’єкта нерухомості та його типу. Ставка податку не може перевищувати 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений 1 січня звітного року за 1 квадратний метр бази оподаткування (пп. 266.5.1 ПК).

Також, Законом № 1791 передбачено, що до того часу, як місцеві органи самоврядування приймуть рішення щодо встановлення ставки податку, він застосовуватиметься із коефіцієнтом 0,5. Це стосується як податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, а також інших податків та зборів, які місцеві органи самоврядування мають встановлювати згідно законом.

Також, Закон № 1791 дозволяє не застосовувати до органів місцевого самоврядування підпункти 4.1.9, 12.3.4 та 12.4.3 ПК.

Законом № 1797 внесено важливі зміни і до оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки що знаходиться у зоні проведення АТО. У період з 14.04.2017 р. до 31.12 року закінчення АТО такі об'єкти нерухомості не підлягають оподаткуванню не залежно від того, належать вони фізичній чи юридичній особі.

Податкові зобов'язання що вже були сплачені до державного бюджету з об'єктів нерухомості що перебувають на території проведення АТО статтею 266 ПК вважаються надмірно сплаченими.

Всі кошти, що були отримані з таких об'єктів підлягають поверненню.

Посилання на закони:

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20.12.2016 №1791-VIII;

** Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 №1797-VIII.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «Як організувати ЗЕД на підприємстві» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль