Головбух

Всі податкові зміни з початку 2017 року

 • 13 лютого 2017
 • 8305

Коротко про головне – у цьому матеріалі ми зібрали інформацію по основним податковим змінам з початку 2017 року

2017 рік приніс багато нового у Податковий кодекс України (далі - ПК). Було змінено безліч статей, нормативних актів і документації і часом буває важно знайти основну «найголовніше», основну інформацію від якої можна відштовхуватись у пошуках подробиць стосовно того чи іншого питання.

У цьому матеріалі ми постаралися найбільш повно зібрати інформацію по всім основним змінам оподаткування у 2017 році. Тільки актуальна інформація щодо змін у основних податках та їх ставках - коротко і ясно.

Далі по тексту – Закони.

Зміни у ПДВ 2017

З початку 2017 року передбачено механізм зупинення органами ДФС реєстрації «ризикових» податкових накладних в ЄРПН та відновлення реєстрації за умови надання платником податків відповідних пояснень та доказів. З 01.04 по 01.07 2017 р. механізм працюватиме у тестовому режимі.

Бюджетне відшкодування ПДВ буде здійснюватися органами казначейства автоматично за єдиним реєстром у хронологічному порядку надходження заявок без попереднього висновку органів ДФС. Бюджетне відшкодування має запрацювати одразу після введення і дію механізму зупинення «ризикових» податкових накладних.

Строк реєстрації податкових накладних збільшено до 365 днів. Удосконалено механізм застосування штрафних санкцій.

Реквізити податкової накладної доповнено код УКТ ЗЕД.

Помилки у реквізитах податкових накладних що не заважають ідентифікувати операцію більше не будуть підставами для відмові у реєстрації.

Скасовано спецрежим ПДВ для сільгосппідприємств та введено перехідні норми для колишніх спецрежимників.

Докладніше у статті: ПДВ 2017: до яких змін готуватись

Зміст

Зміни акцизного податку 2017

Було скасовано обов'язкову реєстрацію для платників акцизного податку, що реалізують пальне у тарі до 2-х літрів, окрім операцій з реалізації пального у такій тарі його виробником.

Було збільшено ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби та деякі види пального.

Скасовано роздрібний акцизний податок з роздрібного продажу пального.

Зміст

Зміни у податку на прибуток підприємств 2017

Було уточнено вимоги неприбутковості до неприбуткових організацій.

Виключено можливість зменшення податку на прибуток який підлягає сплаті до бюджету платниками податку на суму нарахованого за звітній період податку на нерухоме майно, що відмінне від земельної ділянки.

Було доповнено порядок розрахунку амортизації основних засобів чи нематеріальних активів для визначення об’єкта оподаткування.

Визначено коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток, зокрема на суму списаної дебіторської заборгованості, за операціями з неплатниками податку на прибуток, на суму витрат від визначених штрафів, пені, неустойок, на суму перерахованої безповоротної фінансової допомоги.

Було уточнено норми щодо уникнення подвійного оподаткування за операціями що були здійснені до 01.01.2016 р.

Зміст

Зміни у трансфертному ціноутворенні 2017

Було змінено ряд критеріїв для визнання операцій контрольованими:

 • річний дохід платника податків від будь-якої діяльності що визначений за правилами бухгалтерського обліку було збільшено до 150 млн. грн.;
 • річний обсяг господарських операцій платника податків з кожним контрагентом визначений за правилами бухгалтерського обліку збільшено до 10 млн. грн.;
 • було уточнено вимоги до документації з трансфертного ціноутворення, що подається на запит центрального органу виконавчої влади, яка реалізує податкову і митну політику;
 • також було уточнено порядок самостійного коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов'язань за результатами якого розрахована ціна має відповідати принципу «витягнутої руки», а термін подання звіту про контрольовані операції перенесено до 01.10. звітного року;
 • було розмежовано штрафні санкції за неподання та несвоєчасне подання платником податків звіту про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення.

Докладніше у статті: Контрольовані операції 2017

Зміст

Рентна плата 2017

Було збільшено ставки рентної плати за:

 • користування надрами;
 • використання води;
 • використання радіочастотного ресурсу;
 • використання лісових ресурсів.

Зміст

Екологічний податок 2017

Було збільшено ставки екологічного податку.

Зміст

Зміни у спрощеній системі оподаткування 2017

При розрахунку загальної кількості найманих осіб у ФОП платника єдиного податку не враховуються працівники, що були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Встановлено відповідну ставку єдиного податку для платників податку першої групи у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб який було встановлено законом на 01.01 відповідного звітного року.

Ставки єдиного податку для IV групи підвищено.

Зміст

Зміни у платі за землю 2017

Мінімальний розмір орендної плати за землі державної та комунальної власності не може бути менше розміру земельного податку, що було встановлено для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

Встановлено коефіцієнт індексації за 2016 рік: 100 % для сільськогосподарських угідь, 106 % для земель несільськогосподарського призначення.

Зміст

Зміни у податку на нерухоме майно що відмінне від земельної ділянки

Було надано пільги деяким категоріям оздоровчих закладів та спортивним закладам, що включені до реєстру неприбуткових організацій.

Встановлено ставку у розмірі 1,5% розміру мінімальної зарплати, що була встановлена законом 01.01 звітного року за 1 квадратний метр бази оподаткування з урахуванням коефіцієнту 0,5.

Зміст

Зміни транспортного податку 2017

Було змінено розрахункову середню ринкову вартість легкового автомобіля, що застосовується з метою визначення об’єкта оподаткування транспортним податком – з початку 2017 р. 375 розмірів мінімальної заробітної плати встановленої законом на 01.01 звітного року. 

Зміст

Податок на доходи фізичних осіб 2017

Доходи від здавання чорного лому звільнено від оподаткування.

Було збільшено неоподатковувану вартість навчання, що сплачується за фізичну особу – не вище трикратного розміру мінімальної зарплати встановленої законом 01.01 звітного року за кожний повний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки фізичної особи, знято заборону на її звільнення протягом 3 років.

Неоподатковуваній розмір добових при закордонних відрядженнях збільшено до 80 євро.

Встановлено ставку 9% для доходів у вигляді дивідендів по акціям й корпоративним правам, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування, суб'єктами господарювання що не ж платниками податку на прибуток.

Було змінено перелік витрат приватного підприємця на загальній системі оподаткування, та виключено із суми витрат акцизний податок з реалізованих суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та надано право за власним бажанням включати до складу витрат пов’язаних з провадженням господарської діяльності, амортизаційні відрахування з веденням відповідного окремого обліку.

Зміст

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне страхування

ФОП на загальній системі оподаткування та особи що проводять незалежну професійну діяльність зобов'язані нараховувати та сплачувати ЄСВ у розмірі не меншому мінімального страхового внеску, незалежно від отриманого доходу у звітному році чи окремому місяці звітного року.

Для ФОП що віднесені до І групи єдиного податку сума ЄСВ не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів провадження підприємницької діяльності до страхового стажу, пропорційно сплаченому єдиному внеску.

Більше цікавого у статті: ЄСВ 2017: питання та відповіді

Також було внесено зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР:

 • було скасовано спеціальну звітність для суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;
 • встановлено нову вартість ліцензії для оптової торгівлі пивом крафтовими пивоварнями з обсягом виробництва до 3000 гектолітрів на рік – 30 тис. грн.;
 • суб'єкти господарювання що виробляють виноматеріали можуть отримувати ліцензію на виробництво коньячного спирту, а також здійснювати оптову торгівлю коньячним спиртом власного виробництва за наявності ліцензії на виробництво (без окремої ліцензії на оптову торгівлю вартістю 500 тис. грн.);
 • також було скасовано обов'язкову сертифікацію алкогольної продукції.

Було приведено у відповідність питання щодо маркування зброджених напоїв та запроваджено фінансову відповідальність за виробництво, транспортування та зберігання алкогольних напоїв у тарі, не визначеній законом.

Зміст

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл