Головбух

Єдиний податок: відповіді на часті запитання

 • 13 лютого 2017
 • 2660

Новації єдиного податку 2017 року і досі викликають багато запитань у підприємців по всій країні. У цьому матеріалі ми спробуємо дати відповіді на найбільш цікаві питання щодо єдиного податку

2017 рік приніс багато нового до Податкового кодексу України і всі ці «новинки» викликають дуже багато питань у підприємців по всій Україні. Органи ДФС як намагаються оперативно відповідати на питання платників податків, проте питань з кожним днем стає більше.

Пропонуємо переглянути збірку запитань, що часто турбували і турбують фізичних осіб-підприємців (далі - ФОП).

Єдиний податок у питаннях та відповідях

Єдиний податок: відповіді на часті запитання Запитання: чи потрібно включати до доходів ФОП ІІІ групи отриману благодійну допомогу що надавалася на розвиток підприємницької діяльності?

Єдиний податок: відповіді на часті запитання Відповідь: відповідно до підпункту 1 пункту 292.1 статті 292 Податкового кодексу України (далі – ПК) доходи ФОП – платника єдиного податку є дохід, що останній отримав протягом податкового року у грошовій формі (готівка/безготівкові розрахунки) у матеріальній чи нематеріальній формі (згідно п. 292.3 ст. 292 ПК). До таких доходів не включаються пасивні доходи у вигляді відсотків, дивідендів, роялті, страхових виплат та відшкодування, доходи отримані від продажу рухомого та нерухомого майна що належить на правах власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Відповідно до пункту 293.3 статті 292 ПК до суми доходів платника єдиного податку включається вартість безоплатно триманих товарів, робіт чи послуг протягом звітного року. Безоплатними у свою чергу вважаються товари чи послуги, що були отримані згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами що були укладені згідно із законодавством за яким не передбачається грошової компенсації таких товарів чи послуг чи їх повернення.

До складу доходу не включається фінансова допомога надана на поворотній основі (згідно пп. 1 п. 292.1 ст. 292 ПК) при умові повернення останньої протягом 12 календарних місяців.

Сума отриманої безповоротної благодійної допомоги, що була надана ФОП ІІІ групи що перебуває на єдиному податку має бути включена до доходів платника податків.

Єдиний податок: відповіді на часті запитання Запитання: який обсяг граничного доходу для ФОП платників єдиного податку І, ІІ та ІІІ категорій?

Єдиний податок: відповіді на часті запитання Відповідь: пунктом 291.4 статті 291 ПК визначено обсяг граничних доходів для суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку чи звітності для І, ІІ та ІІІ груп платників єдиного податку:

 • І група – ФОП з обсягом доходу до 300 000 грн.;
 • ІІ група – ФОП з обсягом доходу до 1 500 000 грн.;
 • ІІІ група – ФОП з обсягом доходу до 5 000 000 грн.

Єдиний податок: відповіді на часті запитання Запитання: чи потрібно сплачувати єдиний податок ФОП ІІІ групи платнику єдиного податку, якщо протягом кварталу він не отримав доходу?

Єдиний податок: відповіді на часті запитання Відповідь: єдиний податок нараховується у розмірі 5% від отриманого доходу.

Якщо протягом звітного періоду (кварталу) платником єдиного податку не було отримано доходів (відсутня база оподаткування) він не сплачує єдиний податок.

Єдиний податок: відповіді на часті запитання Запитання: які звіти необхідно подати ФОП ІІІ групи що є платником єдиного податку і здійснює діяльність у сфері бухгалтерського обліку та надання бухгалтерських послуг?

Єдиний податок: відповіді на часті запитання Відповідь: платники єдиного податку ІІІ групи подають до органів ЖФС податкову декларацію платника єдиного податку у строки, що встановлені відповідно до звітного періоду.

У даному випадку, подається декларація про доходи, окрім випадків, передбачених ПК, за звітній період що дорівнює календарному кварталу або півріччю протягом 40 календарних днів що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК).

Єдиний податок: відповіді на часті запитання Запитання: який розмір єдиного податку встановлено для І та ІІ груп платників єдиного податку?

Єдиний податок: відповіді на часті запитання Відповідь: відповідно до підпункту 1, 2 пункту 30 розділу І Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20.12.2016 № 1791-VIII  

  із 01.01.2017 р. ставки єдиного податку встановлено для платників єдиного податку:

  • І групи – у відсотках до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня звітного року;
  • ІІ групи – у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

  З 2017 року фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими та селищними, міськими радами та радами об’єднаних територіальних громад для фізичних осіб – підприємців, що провадять господарську діяльність залежно від виду господарської діяльності. 

  З розрахунку на календарний місяць:

  • Для І групи – у межах 10% розміру прожиткового мінімуму (до 160 грн.);
  • Для ІІ групи – у межах 20% розміру мінімальної заробітної плати (до 640 грн.).

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

  Освітні заходи
  Перевірте свої знання та здобудьте нові
  Взяти участь
  Інтернет-магазин
  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
  Ми в соцмережах
  Потрібен цей файл?

   зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

   ✔ бланки документів

   ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

   ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Скачати файл