text
Головбух

Як виправити код УКТ ЗЕД у податковій накладній

  • 7 лютого 2017
  • 10729

У січні 2017 року зареєстровані податкові накладні без зазначення коду згідно з УКТ ЗЕД. Як виправити помилку?

Наразі код товару згідно з УКТ ЗЕД є обов’язковим реквізитом податкової накладної. Раніше його зазначали у графі 3 податкової накладної лише в разі постачання підакцизних та імпортних товарів. Помилкою вважається як відсутність коду, так і неправильно вказаний УКТ ЗЕД.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Починаючи з 01.01.2017 платники ПДВ, здійснюючи операції з постачання товарів, у податковій накладній зазначають код товару згідно з УКТ ЗЕД:

  • для підакцизних і імпортних товарів — 10 знаків;
  • для інших товарів — не менше перших 4 знаків (пп. «і» п. 201.1 Податкового кодексу України; ПК).

Виправлення УКТ ЗЕД

Для виправлення помилки, допущеної у податковій накладній у реквізиті «код товару згідно з УКТ ЗЕД», платник ПДВ на дату її виявлення складає до такої податкової накладної розрахунок коригування (пп. 192.1 ПК). Втім, Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, прямо не встановлено механізму заповнення розрахунку коригування у такому випадку.

І все ж зміна коду УКТ ЗЕД, на думку податківців (ЗІР, категорія 101.07), є зміною номенклатури. Тому виправляють таку помилку так само, як і помилку в номенклатурі:

  • в одному рядку зазначають показники зі знаком «–» щодо товарів неправильної номенклатури. При цьому код УКТ ЗЕД не зазначають;
  • у другому рядку зі знаком «+» вказують показники щодо товарів правильної номенклатури. При цьому проставляють правильний код УКТ ЗЕД.

Додамо, що в такому випадку у графі 2 зазначають причину коригування — «зміна номенклатури».

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл