Головбух

Податкові канікули у 2017 році – для кого і коли

 • 2 лютого 2017
 • 4269

Податкові канікули – чудова можливість для бізнесу зміцнити свої позиції, адже навіть часткове звільнення від оподаткування дає додаткові кошти на розвиток підприємства

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. №1797-VІІІ (далі – Закон № 1797) додав до Податкового кодексу (далі - ПК) ще один цікавий пункт, під номером 44, у 4 підрозділ ХХ розділу. Цим розділом передбачено введення податкових канікул для платників податку на прибуток підприємств.

Як відомо, податкові канікули – це тимчасове звільнення для певних підприємств від оподаткування певним типом податків, або взагалі, звільнення від загального оподаткування. Отже, хто з підприємців зможе скористатися податковими канікулами та на який строк вони розраховані?

Особливості податкових канікул у 2017 році

Податкові канікули, згідно із Законом № 1797 вводяться з 1 січня 2017 року до 31 грудня 2021 року. Згідно з пунктом 44 підрозділу 4 ХХ розділу ПК, податкові канікули вводяться для платників податку на прибуток, у яких річний дохід не перевищує 3 млн. грн. При цьому, у платника податків, рівень оплати праці для найманих працівників має бути не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати, встановлені законом, тобто – 6400 грн.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Платники податків, які мають право на застосування податкових канікул мають відповідати наступним критеріям:

 • мають бути утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року;
 • можуть біти вже існуючими та діючими підприємствами, але за умови що з моменту їх утворення (пройшло менше трьох років) щорічний обсяг їх задекларованих доходів не перевищував 3 млн. грн., а кількість найманих працівників складала від 5 до 20 осіб;
 • підприємства що були зареєстровані платниками єдиного податку до 1 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік загальний обсяг виручки від реалізації товарів та послуг не перевищував 3 млн. грн., а середня кількість працівників становила від 5 до 50 осіб.

Зауважимо, що у випадку, коли платник податку що перебуває на нульовій ставці податку на прибуток у будь-якому звітному періоді досяг показників щодо отримання доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, з яких хоча б один не відповідає критеріям, що були зазначені у п.44 підрозділу 4 р. ХХ ПК, він має оподаткувати прибуток за ставкою 18 % у відповідному звітному періоді.

Хто НЕ зможе скористатися податковими канікулами

А от хто не зможе скористатися податковими канікулами, так це підприємства, що були створені шляхом злиття, приєднання, приватизації та корпоратизації з 1 січня 2017 року. Також на податкові канікули можуть не розраховувати підприємства, що здійснюють:

 • діяльність у сфері розваг, згідно пп. 14.1.46 ПК;
 • виробництво та/або оптовий продаж, імпорт та експорт підакцизних товарів;
 • виробництво та/чи оптовий чи роздрібний продаж паливо-мастильних матеріалів;
 • видобуток, виробництво та виготовлення дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння як природного, так і органогенного утворення;
 • фінансову або страхову діяльність, що визначена гр.64 – гр.66 Секції K КВЕД ДК 009: 2010;
 • діяльність з обміну валют;
 • видобутку та/чи реалізацію корисних копалин державного значення;
 • поштову чи кур’єрську діяльність, що визначена гр.53 КВЕД ДК 009: 2010
 • операції з нерухомим майном, визначені у гр.68 КВЕД ДК 009: 2010
 • охоронну діяльність;
 • діяльність з організації торгів та аукціонів виробами мистецтва, предметами колекціонування чи антикваріату;
 • діяльність із надання послуг у сфері телебачення та радіомовлення відповідно до закону «Про телебачення і радіомовлення»;
 • ЗЕД (окрім діяльності у сфері інформатизації);
 • виробництво продукції із давальницької сировини;
 • оптову торгівлю та посередництво;
 • діяльність у сфері розподілення газу, водопостачання та електроенергії;
 • діяльність у сферах права та бухгалтерського обліку згідно гр.69 КВЕД ДК 009: 2010;
 • діяльність у сфері інжинірингу відповідно до гр.71 КВЕД ДК 009: 2010.

Також слід зауважити, що платники податків, зазначені у пунктах «А», «Б», «В», п. 44 підрозділу 4 р. ХХ ПК, що здійснюють відрахування та виплату дивідендів своїм акціонерам, здійснюють нарахування та вносять до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток та сплачують 18 % податку на прибуток за звітній період, коли здійснювалися виплати дивідендів.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл