Головбух

Відшкодування ПДВ 2017: основні зміни та особливості

  • 31 січня 2017
  • 4639

З початку 2017 року змінився механізм відшкодування ПДВ, було затверджено нові правила, узгоджено нові механізми перевірки та нарахування.

Зміни до Податкового кодексу України (далі - ПК), які було внесено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)» від 21.12.2016 р. № 1797-VІІІ (далі – Закон № 1797) торкнулися і системи відшкодування ПДВ. Система відшкодування ПДВ у 2017 році буде інакшою, ніж у минулому, 2016 році. Саме тому, слід бути готовим до цих змін. Власне, ми пропонуємо ознайомитись із ними у цьому матеріалі.

Бюджетне відшкодування ПДВ у 2017 році

З 1 січня 2017 року, згідно пункту 135, Закону № 1797 передбачено декілька перехідних моментів, від минулорічного механізму відшкодування ПДВ, до того, що буде застосовуватись з початку 2017 року:

Перш за все, відтепер всі заяви на відшкодування ПДВ у 2017 році будуть знаходитись в одному реєстрі. ДФС зобов’язали до 10 січня 2017 року сформувати єдиний реєстр, в якому будуть знаходитись всі заяви на бюджетне відшкодування ПДВ. До єдиного реєстру ввійдуть як ті заяви, що відповідають, і ті що не відповідають критеріям п. 200.19 ПК у редакції від 01.01.2017. Всі суми бюджетного відшкодування будуть повертатись в хронологічному порядку їх надходження, згідно п. 52, р. ХХ ПК.

Згідно п. 55 р. ХХ ПК, бюджетне відшкодування буде здійснюватися в межах коштів, що наявні на єдиному казначейському рахунку.

Також, ДФС до 1 лютого 2017 року має сформувати в хронологічному порядку надходження заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ. Також, до завдань ДФС входить і формування тимчасового реєстру заяв на повернення суми бюджетного відшкодування, які були подані до 1 лютого 2016 року, а станом на 1 січня 2017 року ці суми ПДВ не відшкодовані. Про це йдеться у п. 56 р. ХХ ПК.

Згідно п. 55 р. ХХ ПК відшкодування узгоджених сум ПДВ, які зазначені у тимчасовому реєстрі відбуватимуться у хронологічному порядку, відповідно до черговості надходження заяв щодо повернення цих сум. Суми відшкодування ПДВ будуть розраховуватись у межах, що визначені у законі про Державний бюджет на 2017 рік (надалі, у відповідний звітній рік). Розподіл сум відшкодування ПДВ буде здійснюватися Кабінетом Міністрів України.

Реєстр сум відшкодування ПДВ має як і раніше, щоденно оприлюднюватиметься, окрім вихідних, святкових і неробочих днів. Оприлюднення реєстру відбуватиметься на офіційному веб-сайті ДФС, згідно пп. 200.7.3 ПК.

Особливості механізму бюджетного відшкодування ПДВ

Експертну думку щодо бюджетного відшкодування ПДВ у 2017 році читайте у статті:

Відшкодування ПДВ — 2017

Всі заяви на бюджетне відшкодування мають автоматично вноситись до Реєстру заяв, протягом робочого, операційного дня їх отримання. Заяви мають прийматись у хронологічному порядку надходження.

Так само і виплата відшкодування буде здійснюватися відповідно до встановленого хронологічного порядку їх надходження до Реєстру

На офіційному сайті ДФС публікуватимуться всі дані заяв, окрім реквізитів поточного рахунку платника податків для перерахування бюджетного відшкодування. Всі інші дані мають щоденно публікуватись.

У Реєстрі буде чітко відображатись дата закінчення камеральної перевірки відповідно до черговості надходження заяви. При цьому, якщо дата початку та закінчення перевірки не була зазначена у день подання заяви, вона обов’язково буде опублікована наступного робочого дня. Також, у наступний день після граничного строку проведення камеральної перевірки у Реєстрі має бути опубліковано статус перевірки, суму та дату відшкодування.

Дані, стосовно початку судового або адміністративного оскарження платником податків результатів перевірки сум податку, що були заявлені до відшкодування, та всі результати оскарження також мають бути внесені контролюючими органами до Реєстру заяв не пізніше наступного робочого дня:

Після отримання рішення щодо результатів адміністративного оскарження або рішення суду, що набрало законної сили;

Після отримання повідомлення від платника податків або ухвали суду про порушення у провадженні справи.

Сума бюджетного відшкодування стає доступною Держказначейству для виконання у наступний день, за днем відображення суми у Реєстрі заяв. Протягом 5-ти робочих днів сума має бути перерахована на банківський рахунок платника податків, або на бюджетні рахунки для сплати грошових зобов’язань. Виплачена сума відшкодування ПДВ може бути використана для сплати податкового боргу, або інших платежів до Державного бюджету України.

Для зміни напряму узгодженого бюджетного відшкодування платник податків має право подати відповідну заяву до контролюючих органів, що має внести відповідні дані до Реєстру не пізніше наступного робочого дня, з моменту отримання заяви.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл