Код послуг у податковій накладній: тимчасово не зазначаємо

446
Після внесення змін до пункту 201.1 Податкового кодексу платникам ПДВ доводиться розв’язувати черговий ребус. Які ж коди товарів і послуг зазначати тепер у податковій накладній?

Після внесення змін до пункту 201.1 Податкового кодексу (далі - ПК) платникам ПДВ доводиться розв’язувати черговий ребус. Які ж коди товарів і послуг зазначати тепер у податковій накладній? Нарешті ДФС прийшла на допомогу, підготувавши лист від 20.01.2017 № 1312/7/99-99-15-03-02-17. Поцікавимося, які висновки вона зробила в ньому.

Майже три тижні після набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 № 1797-VІІІ, яким було внесено зміни до підпункту «і» пункту 201.1 Податкового кодексу України (ПК), знадобилося ДФС, щоб розібратися з кодами товарів та послуг у податковій накладній. Розібралася… і зробила висновок: для правильного відображення коду послуги слід змінити форму податкової накладної! До затвердження нової форми податкової накладної код послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг платники ПДВ можуть не вказувати! Вкотре в податковому законодавстві виникла ситуація, коли після внесення змін підзаконний акт не відповідає вимогам ПК. Хоча про те, що має з’явитися новий реквізит податкової накладної, у Мінфіні знали заздалегідь, отже, могли підготуватися і в перші ж дні нового року затвердити зміни до форми податкової накладної.

Код послуги: відповідальність ДФС

Віддамо належне ДФС: вона взяла на себе певну відповідальність. Зміни до пункту 201.1 ПК набрали чинності з 01.01.2017, і саме з цієї дати під час складання податкової накладної слід вказувати код товару згідно з УКТ ЗЕД, а для послуг — код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг. Але оскільки затверджена наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 форма податкової накладної не містить окремого поля (графи) для відображення коду послуги, то до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення під час складання податкової накладної код послуги тимчасово не зазначають! При цьому ДФС заспокоїла як постачальників, так і покупців: відсутність коду послуги в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 01.01.2017 до дати набрання чинності відповідними змінами до форми податкової накладної, не розцінюватимуть як помилку, допущену під час складання такої податкової накладної. Тобто покупець може не хвилюватися за свій податковий кредит.

«Код послуг у податковій накладній: тимчасово не зазначаємо». Сергій Дробоття

Повну версію статті читайте ТУТ



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте свої знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією


    Розсилка



    © Головбух, 2017. Усі права захищено

    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль