text
Головбух

Зміни до Податкового кодексу 2017

  • 21 грудня 2016
  • 2998

Верховна Рада мала продуктивний вечір і ніч та ухвалила низку законів, що істотно впливатимуть на бізнес у наступному році. Серед іншого це підвищення мінімалки до 3200 грн., підвищення ставок деяких податків і зміни в адмініструванні

Проект змін до податкового кодексу 2017 року, а саме Закон №5132 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2017 році» переглянув окремі положення Податкового кодексу України, в яких міститься прив’язка до розміру мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Передбачено також підвищення ставок акцизного податку, екологічного податку та рентної плати. Давайте розглянемо всі ці зміни до податкового кодексу 2017.

Акцизний податок: алкоголь, тютюн, паливо

Зміни до Податкового кодексу України на 2017 рік торкнулися і акцизного податку. Згідно з документом ставки акцизного податку на алкогольні напої буде збільшено на 20%, на виноробну продукцію та слабоалкогольні напої на індекс споживчих цін 12%. Передбачено підвищення з 2017 року розміру специфічної складової акцизу на тютюнові вироби на 40%, адвалорна складова залишається на рівні 12%.

Вводиться єдина ставка акцизного податку на дизельне паливо 125,5 євро за 1000 л замість диференційованої ставки 125,5 євро і 95 євро в залежності від вмісту сірки. Коди УКТ ЗЕД, до яких відноситься паливо пічне побутове, приведено у відповідність до Митного тарифу України.

Екологічний податок та рентна плата

Зміни до податкового кодексу 2017 торкнулися і ставок екологічного податку та рентної плати. Їх переглянуто з урахуванням індексу споживчих цін та індексу цін виробників промислової продукції, які згідно з Урядовим рішенням у 2016 році прогнозовані на рівні 112,0 та 110,4% відповідно.

Так, з огляду на сфери застосування податків, ставки екологічного податку та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (крім ставки для стільникового радіозв’язку) з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін у 2016 році збільшені на 12%. Ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів з урахуванням прогнозного індексу цін виробників промислової продукції в 2016 році збільшено на 10,4%.

Проект змін до податкового кодексу 2017 передбачає - на всі свердловини при видобутку газу, нафти та конденсату з нових родовищ, де буріння почнеться з 01.01.2017, буде поширюватися рентна ставка в 29% і 14% в залежності від глибини покладів.

Адміністрування ПДВ

Проект змін до податкового кодексу 2017 року вніс зміни і в положення щодо адміністрування податку на додану вартість. Законом, зокрема, пропонується встановити, що:

  • рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, які додатково відкриті сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ, закриваються з дня, наступного за граничним терміном сплати податкових зобов’язань по грудень 2016 року, для платників, які обрали квартальний податковий період — за ІV квартал 2016 року;
  • реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, складених сільськогосподарськими підприємствами, які обрали спеціальний режим оподаткування ПДВ, за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, повинна бути здійснена не пізніше 15.01.2017. Реєстрація зазначених податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних не може здійснюватися з порушенням цього терміну.

Антикорупційні поправки

Прийнятий закон про зміни до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні істотно змінює порядок документообігу й адміністрування, вводить податкові канікули для новостворених підприємств, можливість прискореної амортизації устаткування.

Також передбачається ліквідація податкової міліції. Правда, одномоментно ліквідувати податкову міліцію не вийде. Вона буде скасована лише після створення Служби фінансових розслідувань (СФР).

Податкові накладні

Глобальні зміни в податковому законопроекті сталися з новою системою блокування податкових накладних. Її мета — припинити схемне «вкидання» податкового кредиту в систему. За законопроектом блокування відбуватиметься автоматично, на підставі критеріїв ризику. Протягом 5 днів у бізнесу буде можливість довести «правомірність» накладної. Для цього на центральному рівні буде створена спеціальна комісія, яка і буде приймати рішення про розблокування накладної. Якщо висновки комісії будуть не на користь підприємства, то бізнес може йти в суд. Самі критерії ще повинен затвердити Мінфін, але, за попередніми даними, блокуватися не будуть накладні виробників, а також суми до 1 млн. грн.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!