Якщо голова комісії звільняється під час інвентаризації

740
Яких заходів необхідно вжити у такому разі, якщо інвентаризацію ще не завершено? Хто підписуватиме документи за її результатами замість голови? Ситуація доволі тривіальна, і вирішується така проблема дуже просто.

Заміна голови інвентаризаційної комісії в період інвентаризації

Наразі порядок створення і склад інвентаризаційної комісії для проведення інвентаризації на підприємстві регламентує пункт 1 розділу ІІ Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.2014 № 879 (далі — Положення № 879).

Згідно з цією нормою інвентаризаційну комісію створюють на підставі розпорядчого документа керівника підприємства із представників апарату управління, бухгалтерської служби й досвідчених працівників підприємства, які обізнані з об’єктом інвентаризації, цінами та первинним обліком (інженери, технологи, механіки, виконавці робіт, товарознавці, економісти, бухгалтери). Інвентаризаційну комісію очолює керівник підприємства (його заступник) або керівник структурного підрозділу, уповноважений керівником підприємства.

Зверніть увагу!
Якщо бухоблік веде безпосередньо керівник підприємства, власне він і очолює інвентаризаційну комісію

Порядок заміни голови інвентаризаційної комісії законодавчо не врегульований. Натомість у Положенні № 879 передбачено, що інвентаризацію проводить інвентаризаційна комісія у повному складі й інвентаризаційні описи (акти інвентаризації), що їх складають для відображення результатів інвентаризації, мають підписувати всі члени інвентаризаційної комісії (п. 1, 18 розд. ІІ Положення № 879).

Тому якщо хоча б один із заздалегідь призначених членів комісії не може брати участі в її роботі, в тому числі голова комісії, слід зробити заміну, оформивши це розпорядчим документом (наказом) керівника (чи особи, яка виконує його обов’язки). Можливість такої заміни визнає і Мінфін у своєму листі від 15.12.2003 № 31-04200-30-23/191. Так, на думку міністерства, керівник підприємства або інша посадова особа, яка затвердила склад інвентаризаційної комісії, може відповідним розпорядчим документом замінити голову інвентаризаційної комісії у випадках, коли відсутність раніше призначеного голови інвентаризаційної комісії зумовлена, зокрема, його хворобою чи відрядженням.

Вважаємо, що перелік наведених Мінфіном підстав для заміни голови інвентаризаційної комісії не є вичерпним. Цілком закономірним буде призначити іншу особу, яка виконуватиме обов’язки голови зазначеної комісії, і в разі звільнення голови чи за наявності інших об’єктивних обставин.

Для цього необхідно призупинити інвентаризацію, яку проводить комісія на чолі з таким головою. Окремим наказом, дотримуючись вимог Положення № 879, внести зміни до наказу про створення інвентаризаційної комісії (див Додаток), вилучивши з її складу відсутнього з будь-якої причини (її слід зафіксувати) голову і призначивши на його місце іншу особу (зазвичай, один із членів чинної комісії). Ця новопризначена особа й матиме право підписувати інвентаризаційні документи як голова інвентаризаційної комісії.

Головою робочої інвентаризаційної комісії для перевірки активів, що знаходяться на відповідальному зберіганні у тих самих матеріально відповідальних осіб, забороняється призначати одного й того самого працівника два роки поспіль (п. 2.4 розд. ІІ Положення № 879).

Лише виконавши такі дії, можна продовжити проведення інвентаризації. Інакше відсутність хоча б одного члена комісії, тим паче її голови, під час проведення інвентаризації стане підставою для визнання результатів інвентаризації недійсними.

Приклад наказу про заміну голови інвентаризаційної комісії

Товариство з обмеженою відповідальністю «Аларон»

 

НАКАЗ21.10.2016                      м. Київ                         № 198


 

Про внесення змін до наказу
«Про створення
інвентаризаційної комісії»
від 03.10.2016 № 193


 

У зв’язку зі звільненням з роботи працівника, якого було призначено головою інвентаризаційної комісії, та з метою забезпечення її ефективної діяльності
 

НАКАЗУЮ:
 

1. Внести зміни до складу інвентаризаційної комісії ТОВ «Аларон», утвореної наказом від 03.10.2016 № 193, а саме:

1.1. Вивести зі складу інвентаризаційної комісії з 21.10.2016 Онищенка Андрія Миколайовича, заступника директора, голову комісії.

1.2. Призначити головою інвентаризаційної комісії з 21.10.2016 Оверко Марину Вікторівну, головного бухгалтера, члена комісії.

2. У зв’язку з цим затвердити новий склад інвентаризаційної комісії ТОВ «Аларон», а саме:

Голова комісії — головний бухгалтер Оверко М. В.

Члени комісії:

   - головний інженер Демченко Н. О.;
   - начальник виробничо-технічного відділу Сірко В. П.;
   - начальник відділу продажів Дунаєвська С. Я.

3. Ознайомити з цим наказом під підпис усіх членів інвентаризаційної комісії.

4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Директор                    _____________                  О. Бондаренко

 

З наказом ознайомлені:

21.10.2016                       _____________                  Оверко М. В.

21.10.2016                       _____________                  Демченко Н. О.

21.10.2016                       _____________                  Сірко В. П.

21.10.2016                       _____________                  Дунаєвська С. Я.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль