Анулювання реєстрації платника ПДВ при переході на єдиний податок

750
З’ясуємо, чи є можливість платникам податку на прибуток перейти на спрощену систему оподаткування з 01.07.2017, тобто набути статус платника єдиного податку третьої групи та, відповідно, повністю відмовитись від сплати ПДВ

Перехід на спрощену систему

Юридична особа має право на самостійний перехід на спрощену систему оподаткування, у разі коли ця особа повністю відповідає всім вимогам, які вказані у главі 1 розділу XIV Податкового кодексу України (ПК), та реєструється платником єдиного податку у визначеному ПК порядку. 

Для переходу суб’єкта господарювання на спрощену систему оподаткування потрібно лише подати заяву до відповідного контролюючого органу не пізніше 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Читайте детальніше про єдиний податок

Перехід на спрощену систему оподаткування для одного суб’єкта господарювання може бути здійснено тільки один раз протягом всього календарного року. 

Анулювання реєстрації платника ПДВ

Реєстрація платника ПДВ діє до дати її скасування шляхом видалення з реєстру платників ПДВ.

Анулювання платника ПДВ може відбутися, якщо будь-яка зареєстрована як платник ПДВ особа зареєструється як платник єдиного податку, яким законодавчо не передбачена сплата ПДВ.  

Анулювання реєстрації платника ПДВ визначається Положенням про реєстрацію платників ПДВ, яке затверджено наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130.

Платник ПДВ подає за місцем перебування на обліку до контролюючого органу відповідну заяву за формою № 3-ПДВ. Цю заяву можна подати в електронній формі засобами електронного зв’язку, у разі коли укладено договір про визнання електронних документів та дотримані умови щодо реєстрації електронного підпису.

Також читайте про сплату ПДВ у 2016 році

Якщо контролюючий орган, на підставі заяви платника ПДВ, прийняв рішення про перехід особи на спрощену систему оподаткування з певного звітного періоду із застосуванням ставки, що не передбачає сплату ПДВ, то після занесення запису про реєстру платників єдиного податку здійснюється анулювання реєстрації платника ПДВ останнім днем відповідного звітного періоду, що передує переходу на умови спрощеного оподаткування. 

Виключення суб’єкта господарювання з реєстру платників ПДВ без подачі заяви про анулювання платника ПДВ можливе в разі, якщо у заяві суб’єкта про застосування спрощеної системи оподаткування було зроблено відповідну позначку.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «Як організувати ЗЕД на підприємстві» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль