Виправлення помилок за минулі періоди в уточнюючій декларації з податку на прибуток

5322
Розповідаємо, як самостійно виправити помилки, допущені в податковій декларації з податку на прибуток підприємства за минулі звітні (податкові) періоди

За необхідності виправлення помилок у декларації з податку на прибуток за минулі звітні (податкові) періоди платник податку уточнює показники такої декларації.

Нормами статті 50 розділу ІІ Податкового кодексу України передбачено, що в такому разі подається уточнююча декларація з податку на прибуток, затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897.

Також повідомити про виправлені показники можна у складі декларації з податку на прибуток за поточний звітний (податковий) період з поданням Додатка ВП. Показники цього додатка відображаються у двох таблицях:

• показники таблиці 1 такі ж, як і показники основної декларації з податку на прибуток, та відображають дані виправлених показників за звітний (податковий) період, що уточнюється;

• показники таблиці 2 відображають результати виправлення помилок, дані з яких переносяться до рядків 27-30, 32-34, 36-38 декларації з податку на прибуток.

Зверніть увагу! В разі самостійного виправлення помилок стосовно щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств у рядку 36 декларації з податку на прибуток зазначається сума збільшення або зменшення податкового зобов’язання з щомісячного авансового внеску в розрахунку за один календарний місяць.

Під час виправлення помилок за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року заповнюються показники таблиці 2 декларації з податку на прибуток, а у рядках таблиці 1 проставляються прочерки. Про зазначене вказує примітка 8 у Додатку ВП .

Уточнююча декларація з податку на прибуток за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року має бути заповнена в рядках 27-28, 30-31, 32, 34-35, 36 та 38-39, що відображають результат уточнення податкових зобов’язань.

Також читайте про виправлення помилок у фінансовій звітності до подання декларації з податку на прибуток

Нагадаємо, що правила обрахування основних показників для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток оновились. Тож при виправленні помилок за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року платники можуть заповнити доповнення до податкової декларації з податку на прибуток у довільній формі.

Таке доповнення контролюючий орган використає під час аналізу показників декларації.

Платник має зазначити про заповнення такого доповнення у спеціально відведеному місці в податковій декларації з податку на прибуток. Так, воно вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Не піймайтеся на штрафи: коригуйте відпускні правильно
Інвалютні операції: імпорт, експорт товарів, курсові різниці, валютні обмеження
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

і я інформуватиму вас про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

Наталія Будніченко, головний редактор порталу «Головбух»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль