Виправлення помилок за минулі періоди в уточнюючій декларації з податку на прибуток

4653
Розповідаємо, як самостійно виправити помилки, допущені в податковій декларації з податку на прибуток підприємства за минулі звітні (податкові) періоди

За необхідності виправлення помилок у декларації з податку на прибуток за минулі звітні (податкові) періоди платник податку уточнює показники такої декларації.

Нормами статті 50 розділу ІІ Податкового кодексу України передбачено, що в такому разі подається уточнююча декларація з податку на прибуток, затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897.

Також повідомити про виправлені показники можна у складі декларації з податку на прибуток за поточний звітний (податковий) період з поданням Додатка ВП. Показники цього додатка відображаються у двох таблицях:

• показники таблиці 1 такі ж, як і показники основної декларації з податку на прибуток, та відображають дані виправлених показників за звітний (податковий) період, що уточнюється;

• показники таблиці 2 відображають результати виправлення помилок, дані з яких переносяться до рядків 27-30, 32-34, 36-38 декларації з податку на прибуток.

Зверніть увагу! В разі самостійного виправлення помилок стосовно щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств у рядку 36 декларації з податку на прибуток зазначається сума збільшення або зменшення податкового зобов’язання з щомісячного авансового внеску в розрахунку за один календарний місяць.

Під час виправлення помилок за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року заповнюються показники таблиці 2 декларації з податку на прибуток, а у рядках таблиці 1 проставляються прочерки. Про зазначене вказує примітка 8 у Додатку ВП .

Уточнююча декларація з податку на прибуток за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року має бути заповнена в рядках 27-28, 30-31, 32, 34-35, 36 та 38-39, що відображають результат уточнення податкових зобов’язань.

Також читайте про виправлення помилок у фінансовій звітності до подання декларації з податку на прибуток

Нагадаємо, що правила обрахування основних показників для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток оновились. Тож при виправленні помилок за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року платники можуть заповнити доповнення до податкової декларації з податку на прибуток у довільній формі.

Таке доповнення контролюючий орган використає під час аналізу показників декларації.

Платник має зазначити про заповнення такого доповнення у спеціально відведеному місці в податковій декларації з податку на прибуток. Так, воно вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією


  Розсилка  © Головбух, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль