text
Головбух

Виправлення помилок за минулі періоди в уточнюючій декларації з податку на прибуток

  • 19 жовтня 2016
  • 5348

Розповідаємо, як самостійно виправити помилки, допущені в податковій декларації з податку на прибуток підприємства за минулі звітні (податкові) періоди

За необхідності виправлення помилок у декларації з податку на прибуток за минулі звітні (податкові) періоди платник податку уточнює показники такої декларації.

Нормами статті 50 розділу ІІ Податкового кодексу України передбачено, що в такому разі подається уточнююча декларація з податку на прибуток, затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897.

Також повідомити про виправлені показники можна у складі декларації з податку на прибуток за поточний звітний (податковий) період з поданням Додатка ВП. Показники цього додатка відображаються у двох таблицях:

• показники таблиці 1 такі ж, як і показники основної декларації з податку на прибуток, та відображають дані виправлених показників за звітний (податковий) період, що уточнюється;

• показники таблиці 2 відображають результати виправлення помилок, дані з яких переносяться до рядків 27-30, 32-34, 36-38 декларації з податку на прибуток.

Зверніть увагу! В разі самостійного виправлення помилок стосовно щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств у рядку 36 декларації з податку на прибуток зазначається сума збільшення або зменшення податкового зобов’язання з щомісячного авансового внеску в розрахунку за один календарний місяць.

Під час виправлення помилок за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року заповнюються показники таблиці 2 декларації з податку на прибуток, а у рядках таблиці 1 проставляються прочерки. Про зазначене вказує примітка 8 у Додатку ВП .

Уточнююча декларація з податку на прибуток за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року має бути заповнена в рядках 27-28, 30-31, 32, 34-35, 36 та 38-39, що відображають результат уточнення податкових зобов’язань.

Також читайте про виправлення помилок у фінансовій звітності до подання декларації з податку на прибуток

Нагадаємо, що правила обрахування основних показників для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток оновились. Тож при виправленні помилок за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року платники можуть заповнити доповнення до податкової декларації з податку на прибуток у довільній формі.

Таке доповнення контролюючий орган використає під час аналізу показників декларації.

Платник має зазначити про заповнення такого доповнення у спеціально відведеному місці в податковій декларації з податку на прибуток. Так, воно вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль