Головбух

Як здійснюється перереєстрація суб’єкта господарювання

  • 12 жовтня 2016
  • 474

Дізнаємось, як проводиться державна реєстрація підприємців у випадку зміни постійного місця прописки чи місцезнаходження

Державна реєстрація та взяття на облік у контролюючих органах (далі — КО) проводиться для всіх фізичних і юридичних осіб (платників податків), які здійснюють свою діяльність на території України (ст. 63 Податкового кодексу України).

У випадку зміни постійного місця прописки чи місцезнаходження платника проводиться перереєстрація, в результаті якої змінюється адміністративно-територіальний район та прикріплений до нього КО, який бере на обік платника податків. При зміні податкової адреси платника податків він проходить процедуру зняття з обліку на попередньому КО і взяття на облік у новому.

Детально про те, як здійснюється реєстрація ФОП, читайте в публікації «Реєстрація підприємців: алгоритм процедури та необхідні документи»

Причиною зняття з обліку платників у попередньому КО та взяття на облік у новому є надання відомостей до одного з КО, які засвідчують відповідну державну реєстрацію даних змін державними органами реєстрації. 

Взяття на облік і зняття з обліку платника податків при зміні КО регулюється розділом X Порядку обліку платників податків і зборів, що затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588, у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462 (далі — Порядок).

Заява про взяття на облік

У випадку, коли здійснюється державна реєстрація підприємців та підприємств, які згідно із законом мають специфічні особливості державної реєстрації, подається заява про взяття на облік у КО на новому місці прописки або місцезнаходженні протягом десяти днів після дня реєстрації за зміною місця прописки чи місцезнаходження.

Важливо! Якщо після закінчення десятиденного строку платник податків не подає відповідну заяву — до нього застосовуються санкції.

У строк 20 днів після подання платником заяви про зміну його місця прописки чи місцезнаходження (перереєстрація) попередній КО в електронному форматі пересилає новому КО повідомлення за формою № 11-ОПП. Новий КО виконує взяття на обік платника податків у строк два робочих дні після отримання такого повідомлення.

У випадку невзяття на облік новим КО після закінчення строку в один місяць від дня отримання необхідних заяв та документів про зміну місця прописки чи місцезнаходження платника — взяття на облік платника виконується автоматично в день закінчення цього строку.

Перехід на облік до нового КО

Згідно з частиною 8 статті 45 Бюджетного кодексу України при зміні місцезнаходження юридичних осіб — платників податків сплата податків і зборів при перереєстрації виконується у попередній КО до завершення бюджетного періоду.

Суб’єкти господарювання (платники податків) до завершення поточного року перебувають на обліку в КО попереднього місцезнаходження із засвідченням того, що вони є платниками податків до кінця поточного року, а в новому КО — з настанням наступного року.

У попередній КО платник податків зобов’язаний сплачувати всі податки та збори, що відповідно до чинного законодавства повинні сплачуватись на території відповідного адміністративно-територіального району. Також платник має подавати податкові декларації та виконувати всі свої зобов’язання відповідно до законодавства. Своєю чергою, КО проводить адміністрування податків і зборів платника.

Попередній КО після зняття з обліку платника податків передає всі необхідні документи стосовно адміністрування податків і зборів до нового КО платника по закінченню бюджетного періоду відповідних платників податків або строком у два робочих дні після зняття з обліку в інших ситуаціях.

Ці норми не застосовуються до таких платників:

• юридичні особі, що не є суб’єктами господарювання;

• відокремлені частини юридичної особи;

• підприємці, стосовно яких проведена державна реєстрація підприємців і які займаються незалежною професійною діяльністю.

Такі платники податків сплачують податки та збори до КО за новим місцем прописки чи місцезнаходженням після взяття на облік у такий КО.

Сплата ЄСВ після перереєстрації

Відповідно до Порядку формування та надання страхувальниками звітів, пов’язаних із сумами коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435, у випадку, коли здійснюється перереєстрація страхувальника, звітність за цей період подається у КО за новим місцем взяття на облік.

Простіше кажучи, при зміні юридичною особою свого місцезнаходження під час поточного бюджетного року, що пов’язана зі зміною адміністративного району, ЄСВ, а також звіти про суми коштів нарахованого єдиного внеску дані суб’єкти господарювання сплачують та подають до КО за новим місцем взяття на облік. 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл