Головбух

Печатка підприємця та рахунок у банку при залученні найманих працівників

  • 3 жовтня 2016
  • 934

З’ясуємо, чи обов’язково приватному підприємцю відкривати рахунок у банку та замовляти печатку в разі залучення до господарської діяльності найманих працівників

Приватні підприємці на власний розсуд визначають доцільність відкриття поточних рахунків у банках для підприємницької діяльності та виготовлення печатки. Адже робити це не зобов’язує жодна норма вітчизняного законодавства.

Залучення до підприємницької діяльності найманих працівників також не може бути підставою для термінового відкриття рахунку та замовлення печатки підприємця. Навіть Мінсоцполітики дозволяє приватному підприємцю, у разі відсутності печатки, завіряти записи в трудових книжках найманих працівників власним підписом (лист Мінсоцполітики від 03.12.2015 № 492/06/186-15). А сплачувати до бюджету утримані із зарплати найманих працівників ПДФО, військовий збір та нарахований на неї єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можна й готівкою у будь-якому відділенні банку.

Печатка підприємця

Для виготовлення печатки не потрібні будь-які документи дозвільного характеру (ст. 58-1 Господарського кодексу України). Тобто яким буде зовнішній вигляд та реквізити печатки підприємця, він визначає самостійно.

Відкриття рахунків у банках

Приватний підприємець не може використовувати свій особистий рахунок у межах власної господарської діяльності (п. 7.7 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492; далі — Інструкція). Для цього необхідно здійснити відкриття поточного рахунку для здійснення саме підприємницької діяльності.

Перелік документів, необхідних для відкриття рахунків у банках, визначений у пункті 3.4 Інструкції. Зокрема, приватний підприємець має подати до банку:

• заяву про відкриття поточного рахунку за формою, наведеною у додатку 3 до Інструкції;

• картку зі зразками підписів за формою, наведеною у додатку 4 до Інструкції.

Проте банк може витребувати й інші документи та відомості для ідентифікації та верифікації приватного підприємця, змісту діяльності та фінансового стану (п. 2.9 Інструкції). 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл