Головбух

Відображення нарахованих штрафних санкцій з податку на прибуток за актом перевірки в обліку

  • 1 грудня 2014
  • 521

ПРОБЛЕМА

Під час перевірки на підприємстві податковими органами було донараховано податок на прибуток (внаслідок завищення податкових витрат) і застосовано штрафні санкції. Як правильно відобразити результати перевірки в бухгалтерському обліку? Як виправити зазначені помилки у податковій звітності?

РІШЕННЯ

Бухгалтерський облік

Коригування зобов’язань з податку на прибуток здійснюються відповідно до П(С)БО 17 «Податок на прибуток». Відображення в обліку донарахованих сум податку за поточний рік здійснюється по дебету рахунку 981 «Податки на прибуток від звичайної діяльності», за минулий рік — по дебету рахунку 441 «Прибуток нерозподілений» (442 «Непокриті збитки»).

Податковий облік

Органи державної податкової служби в своїх консультаціях зазначають, що суми завищення витрат, виявлених під час перевірки, знайшли своє відображення в акті документальної перевірки. Тому в декларації з податку на прибуток не відображаються.

Слід зауважити, що декларація з податку на прибуток складається наростаючим підсумком. Тому платник податку у наступному звітному періоді після перевірки може зазначити в декларації правильні показники доходів та витрат поточного року з урахуванням акту перевірки. Щоб уникнути викривлення показників, у рядку 15 декларації сума податку на прибуток за попередній звітний період поточного року теж коригується. При цьому суми штрафів та пені, донарахованих по акту, в декларації не враховуються.

Крім того, якщо за результатами перевірки зменшується (збільшується) сума збитків, то в рядку 06.5 декларації з податку на прибуток у наступному звітному періоді зазначається скориговане від’ємне значення об’єкта оподаткування попереднього звітного періоду з урахуванням акту перевірки.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл