Вексель продано дешевше номінальної вартості: як сплачувати єдиний податок

26

ПРОБЛЕМА

Якщо платник єдиного податку отримає за продаж продукції вексель і продасть його дешевше номінальної вартості, з якої суми слід сплатити єдиний податок?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 291.6 Податкового кодексу України (ПК) платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

У разі порушення цієї норми до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, застосовується:

підприємцями — ставка податку 15%;

юридичними особами — подвійна ставка податку (тобто для 4 групи — 6 або 10%, для 6 групи — 10 або 14% відповідно).

Крім того, у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж грошовий, він повинен перейти на загальну систему оподаткування з 1 числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків (пп. 4 пп. 298.2.3 ПК), та відобразити такі доходи у податковій звітності з єдиного податку (пп. 296.5.5 ПК).

В даному випадку буде 2 види доходу, які підлягають оподаткуванню єдиним податком:

дохід від продажу товарів (робіт, послуг), за які розрахувалися векселем;

дохід від продажу векселя (під час перевірки податківцями).

У першому випадку дохід оподатковується за подвійною ставкою, і це тягне за собою перехід на загальну систему оподаткування.

У другому випадку доходом буде не номінальна вартість векселя, а сума, за яку його продано (вексель виступає в ролі товару) і оподатковуватися він буде єдиним податком за «звичайною» ставкою.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль