Головбух

Відображення в обліку пені та штрафу за результатами перевірки контролюючого органу

  • 1 березня 2015
  • 715

ПРОБЛЕМА

При перевірці контролюючими органами було донараховано пеню та штраф за виплату доходу фізичній особі за надані послуги без утримння ПДФО. Як правильно відобразити результати перевірки в бухгалтерському обліку? Як виправити зазначені помилки у податковій звітності?

РІШЕННЯ

Бухгалтерський облік

У разі якщо з доходів фізичної особи податок не був утриманий, зобов’язання сплатити таку суму покладається на податкового агента, тобто підприємство. Таким чином, суми ПДФО, вчасно не утримані з доходу фізичної особи, у бухгалтерському обліку є витратами підприємства — податкового агента і відображаються по дебету рахунку 949 «Інші витрати операційної діяльності», а якщо виявлена помилка допущена в минулому звітному році, по дебету рахунку 441 «Прибуток нерозподілений» (442 «Непокриті збитки»).

В бухгалтерському обліку слід відобразити утворення заборгованості перед бюджетом на суму донарахованого по акту перевірки ПДФО, штрафних санкцій та пені:

з/п

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн.

1

Донараховано ПДФО за І квартал звітного року (умовно 200 грн.)

949

641/ПДФО

200

2

Нараховано штраф

948

641/ПДФО

50

3

Нараховано пеню

948

641/ПДФО

10

ПДФО

Відповідно до пункту 4.1 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4, коригування поданого і прийнятого податкового розрахунку проводяться на підставі самостійно виявлених податковим агентом помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом.

Таким чином, якщо при перевірці контролюючим органом виявлено факт заниження зобов’язання з ПДФО, таку суму необхідно відобразити у звітності з ПДФО за ф. № 1ДФ. Коригування здійснюються шляхом подання до контролюючого органу уточнюючого розрахунку, в якому для введення нового рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати «0» — на введення рядка.

Суми штрафних санкцій та пені у ф. № 1ДФ не відображаються.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл