Відображення в обліку пені та штрафу за результатами перевірки контролюючого органу

280

ПРОБЛЕМА

При перевірці контролюючими органами було донараховано пеню та штраф за виплату доходу фізичній особі за надані послуги без утримння ПДФО. Як правильно відобразити результати перевірки в бухгалтерському обліку? Як виправити зазначені помилки у податковій звітності?

РІШЕННЯ

Бухгалтерський облік

У разі якщо з доходів фізичної особи податок не був утриманий, зобов’язання сплатити таку суму покладається на податкового агента, тобто підприємство. Таким чином, суми ПДФО, вчасно не утримані з доходу фізичної особи, у бухгалтерському обліку є витратами підприємства — податкового агента і відображаються по дебету рахунку 949 «Інші витрати операційної діяльності», а якщо виявлена помилка допущена в минулому звітному році, по дебету рахунку 441 «Прибуток нерозподілений» (442 «Непокриті збитки»).

В бухгалтерському обліку слід відобразити утворення заборгованості перед бюджетом на суму донарахованого по акту перевірки ПДФО, штрафних санкцій та пені:

з/п

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн.

1

Донараховано ПДФО за І квартал звітного року (умовно 200 грн.)

949

641/ПДФО

200

2

Нараховано штраф

948

641/ПДФО

50

3

Нараховано пеню

948

641/ПДФО

10

ПДФО

Відповідно до пункту 4.1 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4, коригування поданого і прийнятого податкового розрахунку проводяться на підставі самостійно виявлених податковим агентом помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом.

Таким чином, якщо при перевірці контролюючим органом виявлено факт заниження зобов’язання з ПДФО, таку суму необхідно відобразити у звітності з ПДФО за ф. № 1ДФ. Коригування здійснюються шляхом подання до контролюючого органу уточнюючого розрахунку, в якому для введення нового рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати «0» — на введення рядка.

Суми штрафних санкцій та пені у ф. № 1ДФ не відображаються.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль