Головбух

Що робити з новорічними подарунками, що не забрали працівниці, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною

  • 1 грудня 2014
  • 25

ПРОБЛЕМА

Кожного року після роздачі подарунків для дітей, придбаних за рахунок Фонду соціального страхування, на підприємстві залишається декілька подарунків через те, що працівниці перебувають у відпустках для догляду за дитиною, мешкають в інших місцях і не мають можливості забрати подарунки. Що робити з такими подарунками?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ (далі — Закон № 2240) за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, у межах асигнувань, що визначаються щорічно при затвердженні бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) на наступний фінансовий рік, здійснюються заходи по забезпеченню дітей застрахованих осіб дитячими новорічними подарунками, в порядку, визначеному правлінням Фонду.

Механізм витрачання коштів Фонду на придбання дитячих новорічних подарунків, планування, отримання, розподілу та забезпечення дітей застрахованих осіб новорічними подарунками визначається Порядком придбання та забезпечення дитячими новорічними подарунками дітей застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду, затвердженим постановою правління Фонду від 25.10.2007 № 48.

Згідно з пунктом 3.1.7 Положення про комісію (уповноваженого) підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008 № 25, комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства веде облік застрахованих осіб, їх дітей, контролює видачу застрахованим особам новорічних подарунків згідно з рішеннями комісії.

Внимание

Жодним нормативно-правовим актом не передбачено обов’язку застрахованої особи отримати належний їй подарунок.

У такому разі можна порадити підприємству рекомендованим листом повідомити працівницю про можливість отримання дитячого подарунку. У випадку нез’явлення по спливу терміну зберігання знищити подарунки, про що комісії (уповноваженому) із соціального страхування необхідно скласти відповідний акт.

Принагідно повідомляємо, що відповідно до пункту 4.2 Порядку № 48 сума витрат Фонду за новорічні подарунки, які видані з порушенням цього Порядку, не приймається до заліку та відшкодовується за рахунок страхувальника. Частиною першою статті 30 Закону № 2240 встановлено, що страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50% такої суми.

Проте мова йде саме про порушення страхувальником умов видачі подарунків, наприклад:

  • рішення про виділення новорічного подарунка, прийняте з порушенням;

  • відсутні довіреність та/або накладна;

  • подарунок видано дитині, старшій 14 років.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
Можливо ви вже отримали відповідь на своє запитання...

...але ми рекомендуємо дочитати статтю повністю, аби не впустити важливих нюансів саме для вас :)

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини