Головбух

Хто подає квартальну фінансову звітність

  • 1 грудня 2014
  • 170

ПРОБЛЕМА

Чи повинні подавати в органи статистики фінансову звітність щокварталу юридичні особи:

на єдиному податку;

на загальній системі оподаткування з доходом до 10 млн. грн. за 2012 рік;

на загальній системі оподаткування з доходом за 2012 рік більше 10 млн. грн.?

РШЕННЯ

Суб’єкти господарювання залежно від кількості працюючих та доходів від будь-якої діяльності за рік можуть належати до суб’єктів малого підприємництва, у т. ч. до суб’єктів мікропідприємництва, середнього або великого підприємництва (п. 3 ст. 55 Господарського кодексу України, ГК).

Суб’єктами мікропідприємництва є юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує десяти осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 2 млн. євро, визначену за середньорічним курсом НБУ.

Суб’єктами малого підприємництва є юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 млн. євро, визначену за середньорічним курсом НБУ.

Суб’єктами великого підприємництва є юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) перевищує 250 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності перевищує суму, еквівалентну 50 млн. євро, визначену за середньорічним курсом НБУ.

Інші суб’єкти господарювання належать до суб’єктів середнього підприємництва.

Порядком подання фінансової звітності, затвердженим постановою КМУ від 28.02.2000 № 419, визначено, що річну фінансову звітність подають особи, які:

відповідають критеріям, визначеним пунктом 154.6 Податкового кодексу України (ПК);

відповідно до ГК належать до суб’єктів мікропідприємництва.

Нагадаємо, що пунктом 154.6 ПК на період з 01.04.2011 до 01.01.2016 встановлено право застосування нульової ставки тими платниками податку на прибуток, у яких:

розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує 3 млн. грн.;

середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду не перевищувала 20 осіб.

Отже, юридичні особи, які є платниками податку на прибуток за нульовою ставкою, та юрособи-єдиноподатники, які відповідають критеріям суб’єктів мікропідприємництва, мають складати та подавати спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва (форми № 1-мс та № 2-мс) один раз на рік. Такі юридичні особи не складають та не подають квартальну фінансову звітність.

Юридичні особи, які не відповідають критеріям, визначеним пунктом 154.6 ПК, зобов’язані складати та подавати до відповідних органів фінансову звітність, передбачену для суб’єктів малого підприємництва (форми № 1-м та № 2-м), щокварталу (лист Мінфіну, Держкомстату від 12.04.2011 № 31-08410-06-5/9545, № 04/4-7/214).

Юридична особа на загальній системі оподаткування з обсягом податкових доходів за 2012 рік більше 10 млн. грн. повинна складати та подавати фінансову звітність щокварталу.

Незалежно від періоду складання всі суб’єкти господарювання повинні подавати фінансову звітність органам державної статистики у відповідні строки.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл