Фінансова звітність для неприбуткових організацій

287

ПРОБЛЕМА

Чи має неприбуткова громадська організація заповнювати звіт про фінансові результати?

РІШЕННЯ

Так, має.

Неприбуткові установи та організації у разі отримання прибутку від неосновної діяльності та/або доходів, що підлягають оподаткуванню податком на прибуток відповідно до вимог розділу ІІІ Податкового кодексу України (ПК), є платниками податку на прибуток (пп. 133.1.4 ПК).

Платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією фінансову звітність. Такі вимоги передбачені пунктом 46.2 ПК.

При цьому юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 154.6 ПК, зобов’язані складати та подавати до відповідних органів фінансову звітність, передбачену для суб’єктів малого підприємництва (ч. 7 ст. 11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV).

Нагадаємо, що серед основних критеріїв, яким мають відповідати зазначені юридичні особи, є задекларований щорічний обсяг доходів у сумі, що не перевищує 3 млн. грн., та середньооблікова кількість працівників не більше 20 осіб.

Крім того, визначення суб’єкта малого підприємництва містить частина 3 статті 55 Господарського кодексу України.

Суб’єктами малого підприємництва є юридичні особи — суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких:

  • середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб;

  • річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 10 млн. євро, визначену за середньорічним курсом Національного банку України.

Такі юридичні особи мають заповнювати Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва у вигляді Балансу за формою № 1-м та Звіту про фінансові результати за формою № 2-м, передбачених П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва».

Така фінансова звітність подається до відповідних органів один раз на рік.

К сведению

Аналогічну позицію займають податківці. Підтвердженням цьому є, зокрема, лист ДПА від 27.01.2012 № 1813/6/15-1316.

На нашу думку, у разі якщо неприбуткова громадська організація протягом звітного податкового періоду отримувала лише доходи, звільнені від оподаткування податком на прибуток, на неї не розповсюджуються зазначені вище вимоги щодо заповнення та подання фінансової звітності.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль