Головбух

Як подавати декларацію з податку на нерухоме майно

 • 1 грудня 2014
 • 30

ПРОБЛЕМА

Чи повинна юридична особа — власник нерухомого нежитлового приміщення здавати декларацію про податок на нерухоме майно? Який порядок заповнення цієї декларації?

РІШЕННЯ

З 1 січня 2013 року запроваджено податок на нерухоме майно, яким оподатковується житлова нерухомість. Даний податок регулюється статтею 265 Податкового кодексу України (ПК).

Платниками цього податку є як фізичні, так і юридичні особи, які є власниками житла (пп. 265.1.1 ПК). Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об’єктів нерухомості» від 04.07.2013 № 403-VII відтерміновано його сплату для фізосіб до 1 січня 2014 року.

Підпунктом 265.7.5 ПК встановлено, що платники податку — юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до податкового органу за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 ПК, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт.

Форму декларації з податку на нерухоме майно (далі — Декларація) затверджено наказом Мінфіну від 01.07.2014 № 735 (далі — Наказ № 735).

При заповненні Декларації потрібно врахувати таке:

 • сума податку на нерухоме майно за останній базовий податковий (звітний) квартал року визначається як різниця річної суми податку на нерухоме майно і суми податку на нерухоме майно за базові податкові (звітні) квартали року, крім останнього;

 • порядковий номер податкового (звітного) кварталу проставляється арабськими цифрами;

 • повне найменування платника податку зазначається згідно з реєстраційними документами;

 • за бажанням платника зазначається електронна адреса, факс;

 • річна сума податку на нерухоме майно обраховується виходячи із загальної площі об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт;

 • у разі наявності у платника податку кількох об’єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об’єктів;

 • за потреби кількість рядків у декларації може бути збільшено або зменшено;

 • рядки 7–11, 14 Декларації заповнюються у разі уточнення податкових зобов’язань протягом року;

 • рядки 12–13 Декларації заповнюються платником у разі нарахування ним штрафів та пені.

Отже, платникам податку — юридичним особам потрібно подавати Декларацію за формою, затвердженою наказом № 735. Сплачувати цей податок юридична особа повинна щокварталу авансовими внесками протягом 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом (пп. 265.10.1 ПК).

Комментарий

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл